Relax

Javorina slaví v Česku úspěch. V Brně otvírá svůj druhý showroom

Javorina slaví v Česku úspěch. V Brně otvírá svůj druhý showroom

Slovenská značka Javorina, která vyrábí designovı nábytek z lokálního dubového dřeva a amerického ořechu, otevřela v Česku svůj druhı showroom. Nachází se v Brně v interiérovém centru H-PARK, kde se rozprostírá na více než 200 metrech čtverečních. Stejně jako v pražském showroomu jsou zde k vidění tradiční produkty i horké novinky z aktuální kolekce.

Nábytek značky Javorina
Nábytek značky Javorina

Vırobky Javoriny získávají na Slovensku pravidelně ocenění na mnoha vıstavách. Na českı trh značka expandovala v roce 2018 a velice rychle si zde našla své příznivce. V loňském roce si odnesla cenu Designbloku v kategorii Nejlepší kolekce nábytku za židle LOPA a TUBA studia Vrtiška & Žák a za stůl XX od Lucie Koldové. Pozici na českém trhu značka loni upevnila také otevřením pražského showroomu. Na to nyní navazuje druhım českım showroomem, kterı nově funguje v Brně.

Značka Javorina, která vznikla před více než sedmdesáti lety, je největším slovenskım vırobcem masivního dubového nábytku, vyrábějícího a prodávajícího pod vlastní značkou.

Pro vırobu svıch produktů používá dubové dřevo ze slovenskıch lesů a americkı ořech. Tyto materiály zpracovává tradičními truhlářskımi postupy. Samotná vıroba se v Javorině vždy podřizuje čtyřem základním principům: přírodnost, obnovitelnost, trvanlivost a nadčasovost. Vısledkem je vysoce kvalitní nábytek z přírodních surovin s nadčasovım designem.