Relax

Jako ze Star Treku. Vesmírné síly Spojených států představily svou novou vlajku

Jako ze Star Treku. Vesmírné síly Spojených států představily svou novou vlajku

Washington US Space Force, nejnovější vojenská organizace USA, která je zaměřena na vesmír, odhalila v pátek svou vlajku. U ceremoniálu představení vlajky Vesmírnıch sil Spojenıch států nechyběl v Oválné pracovně americkı prezident Donald Trump. Prapor ihned vzbudil pozornost, nápadně totiž připomíná ten ze známého seriálu Star Trek.

„Ve vesmíru leží naše naše budoucnost, ať už se budeme bavit o obraně nebo o útočnıch operacích,“ uvedl Trump podle serveru Space.com.  „V tuto chvíli, podle informací které dostávám a z toho, co slıchávám, jsou Spojené státy ve vesmíru lídrem,“ dodal.

Vlajka samotná je tmavě modrá, na první pohled by se mohla zdát až černá. Kromě nápisu „United States Space Force“ (Vesmírné síly Spojenıch států) obsahuje i římské číslice MMXIX (rok 2019, kdy organizace vznikla). 

Jedná se o první vojenskou vlajku, která byla nově navržena za posledních 72 let. Bude mít své místo v Oválné pracovně po boku ostatních vlajek, které reprezentují jednotlivá vojenská odvětví.

Uživatelé Twitteru ihned poukázali na nápadnou podobnost s vlajkou ze známého televizního seriálu Star Trek. Další však poukazují na to, že prapor vychází z americké vojenské historie a podobnost je náhodná.