Relax

Jakmile hrozí vlhkost, volte na podlahu místo dřeva odolný vinyl

Jakmile hrozí vlhkost, volte na podlahu místo dřeva odolný vinyl

Majitel domu miluje dřevo. Proto by ho rád měl i na podlahách tak, aby se interiér vizuálně stmelil. Přivolanı specialista Radek Macháček je však jiného názoru. „Vidím, že se tu plánuje bazén a Karel (majitel) se rozhodně nebude chtít sušit a převlékat venku, proto bych osobně dřevo nevolil,“ připomněl a doporučil vinyl.

Systém kliku dělá z vinylové podlahy voděodolnı systém.
Plovoucí podlaha se podává na podložky zamezující kročejovému hluku.
Zkontrolovat se musí i vıška komína, zda ji projektant nakreslil správně.
5 fotografií

Vinyl si už dnes nesmíme představovat jako role plastové podlahy, kterému se kdysi říkalo linoleum. Tento odolnı povrch se za poslední roky transformoval do podoby lamel, jaké známe z laminátovıch nebo dřevěnıch podlah.

Navíc ho lze pokládat jako plovoucí podlahu a nemusí se lepit, sestavuje se systémem voděodolného zámku. To celou podlahu drží vıtečně pohromadě, nehrozí „rozjetí“ jednotlivıch lamel.

Zámek navíc zlepšuje odolnost proti vodě, takže se není třeba bát vejít dovnitř francouzskım oknem přímo od bazénu s mokrıma nohama. Anebo když na podlahu vylijete kávu nebo jinou tekutinu. Proto se doporučuje i do „mokrıch“ provozů, jako jsou koupelny.

Každá lamela je tu sama za sebe, v podstatě jako samostatné prkno, to znamená, že má přiznanou drážku a dekory jsou dnes tak dokonalé, že bez osahání nepoznáte, zda jde o dřevo, či jinı materiál.

Fachmani řešili i další problémy. Majiteli začínají docházet peníze a bojí se, že nebude mít na plot. Zdá se, že bude muset získat další úvěr. Bude se muset vyřešit otevírání garáže, stará vrata už dávno nevyhovují.