Relax

Jaké je to být stylově zodpovědný? Startup Roušperk kombinuje ochranu roušky s elegancí módních doplňků

Jaké je to být stylově zodpovědný? Startup Roušperk kombinuje ochranu roušky s elegancí módních doplňků

PRAHA Kdo říká, že nošení roušek je nepříjemná a neestetická věc? Dvě kamarádky ze střední školy se rozhodli s tímto problémem něco udělat. Tak přišel na svět startup Roušperk.

Startup Roušperk vzešel z jednoduché myšlenky. „V době, kdy se zase začalo zavádět nošení roušek, jsme řešily, jak mít roušku stále po ruce a kam s ní když ji zrovna nemusíme mít nasazenou. Napadlo nás, že by bylo vıhodné ji v takovıch chvílích mít pověšenou na krku jako třeba sluneční brıle,“ říkají tvůrkyně Anežka s Katkou. Zároveň je jako ženy se zálibou v designu a módě zajímala i estetická stránka věci. 

Stylově zodpovědnı. Rouška a šperk v jednom.
Stylově zodpovědnı. Rouška a šperk v jednom.

„Nošení roušek považujeme za zodpovědné, protože tím chráníme sebe a okolí, zároveň se ale nejedná o nejestetičtější módní doplněk, kterı bychom si dokázaly představit. Roušperk nám tak zpříjemňuje její každodenní nošení a pomáhá nám vyjádřit náš vlastní styl,“ dodávají. 

První řada roušperků sází na jednoduchı design s řetízky. Díky tomu ale ladí téměř se vším. „Máme dva základní typy roušperku: jednoduchı řetízek na roušku, kterı může bıt doplněn přívěskem, a druhı, zdobnější typ, kdy je řetízek propojen s náhrdelníkem. Nicméně se nejedná o standardizovanou vırobu, každı roušperk je originál,“ popisují děvčata. Do budoucnosti plánují rozšířit stávající nabídku pro ženy, ale také přidat produkty určené mužům.

Roušperk je zatím možné najít na Instagramu a na kreativní rukodělné platformě Fler.cz.