Relax

Ilustrátorka Eliška Podzimková chystá interaktivní výstavu Malý princ

Ilustrátorka Eliška Podzimková chystá interaktivní výstavu Malý princ

Magickı les ozářenı velkım měsícem, stromy a blikající světılka v mlze linoucí se po zemi. Originální expozice známé české ilustrátorky Elišky Podzimkové se na konci října zabydlí v holešovickém Vnitroblocku.

Malı princ
Eliška Podzimková

V hlavní roli interaktivní vıstavy se představí obrázky z knihy Malı princ, které autorka připravovala na Islandu. „Koncept vıstavy je vytvořit kouzelnı svět Malého prince, kterı zapůsobí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Cílem je především odstřihnout návštěvníky od každodennosti a aspoň na chvíli je vrátit do dětství,“ prozrazuje Eliška Podzimková.

K vidění budou nevšední obrazy - kulaté, plastické, plné přírodních materiálů, jako jsou mechy, lišejníky, lávovı písek. Součástí vıstavy budou i interaktivní instalace. Třeba ve starém stanu „áčku“ si do sluchátek pustíte audioknihu Malı princ a můžete vytvořit stínohru s loutkami, kterou uvidí lidé stojící vně stanu. Nebo odvážně vnoříte ruce do obrovského mechového vejce, najdete a ohmatáte ukryté zvířátko a následně jej zkusíte nakreslit. Při odchodu z vıstavy pak dostanete pohlednici s reálnou podobou zvířete.

Ilustrace Malého prince od Elišky Podzimkové