Relax

I když se psi a kočky tváří houževnatě, hrozí jim v létě mnohá nebezpečí

I když se psi a kočky tváří houževnatě, hrozí jim v létě mnohá nebezpečí
Necháte kočku v létě běhat venku, případně ji vozíte s sebou dokonce na...

Necháte kočku v létě běhat venku, případně ji vozíte s sebou na dovolenou v zahraničí? Investujte každı měsíc do spot-onů, ji i sebe můžete ušetřit mnohıch zdravotních problémů.

Zlověstné bzučení avizuje, že nedaleko krouží komár. Člověk se na ně snaží vyzrát všemožnımi repelenty, ale co pes nebo kočka? Myslíte, že jejich hustou srstí komáří sosák nepronikne? Nebo že je obyčejné štípnutí nemůže ohrozit?

Omyl. Nejenže komár, klíště či blechy nemají problém sát krev ze psí či kočičí kůže, ale mohou se fatálně podepsat i na jejich zdraví.

Antiparazitické přípravky mají různou formu, ten ideální na míru pro vašeho mazlíčka vám nejlépe poradí veterinární lékař. Praktické jsou antiparazitní obojky i tzv. spot-on. Ten se aplikuje zhruba jednou za měsíc přímo na kůži, vstřebá se, a neohrožuje tak například děti, které kočku nebo psa hladí.

„Někteří lidé se stále domnívají, že investice do spot-onů, které mají repelentní funkci, je zbytečná, protože psa chrání srst, což však není pravda. Každı z nás už asi na vlastní kůži poznal, kolik vrstev oblečení je komár schopnı překonat. Proto ani hustá srst není dostatečnou ochranou, a navíc každé zvíře má i méně osrstěná místa,“ připomíná MUDr. Miloš Havelka.