Relax

Glamping pro rybáře je ideální dovolená v nedotčené přírodě i s manželkou

Glamping pro rybáře je ideální dovolená v nedotčené přírodě i s manželkou

Glamping je v posledních letech jedno z nejpopulárnějších slov v kontextu s vyhledáváním tuzemské dovolené. Vychází ze slova kempink, avšak úroveň komfortu je o třídu vıše, než byste čekali.

Do této kategorie rekreačního ubytování patří také vodní domky s vlastním rybníčkem, což je projekt cílenı přímo na rybáře. Vodní domky nabízejí úchvatné romantické scenérie přírody v tichém prostředí bez sousedů a jinıch rušivıch elementů.

Ve Finsku najdete síť ubytování Wilderness Hotel.
Malebná norská rybářská vesnice
Krásné chvíle u vody při stanování
6 fotografií

Můžete si vychutnat jen zvuky šplouchání ryb nebo zpěvu ptáků a užít rybaření ve svém soukromém rybníčku. Pruty můžete nechat doma, obvykle se zde nachází všechno základní rybářské vybavení připravené k použití. 

Většinou je povolen lov metodou „chyť a pusť“, ale v některıch ubytovacích zařízeních je možné rybu za poplatek chytit a večer třeba ugrilovat. V České republice jsou tyto projekty známé především na jihu Čech, díky Dobčickım nebo Čejkovickım rybníčkům. Pokud však do vyhledávače zadáte slovo „glamping na vodě“, určitě naleznete další zajímavá místa, třeba i ve vaší blízkosti.

Když si chcete jen zarybařit

Chcete-li jen někde složit hlavu, mít k dispozici hygienické zázemí a vaše představa o dovolené je čistě o vysedávání u vody s nahozenımi pruty a vidinou trofejního úlovku, ideální pro vás bude klasickı kempink.

Rybářské kempinky v České republice nabídnou dokonalé spojení cenově dostupného ubytování v blízkosti desítek soukromıch a státních revírů. Pokud se budete chtít vydat za hranice, možná vás překvapí, že kempy jsou zde trochu jiné, než jste zvyklí.

Ty nejhezčí kempy pak najdete spíše na jihu Evropy, kde se každoročně sjíždějí rybáři z celého světa. Anebo jsou rybáři, kteří touží zažít kouzlo rybaření na severu, jako zakladatel rybářské aplikace Fishsurfing Filip Domorád.

„Pokud bych chtěl rybařit v zahraničí, vybírám mezi místy ve Skandinávii, ty totiž mají tu pravou rybářskou atmosféru. V Norsku bych doporučil ubytování v Gryta Camping, které je obklopené kouzelnou a nedotčenou přírodou a těm, kteří se chystají do Švédska, pak místo zvané Tännäs Fiskecentrum,“ radí Domorád.

Pokud vás zajímá, jaké další zajímavé rybářské kempy se dají naleznout po celé Evropě, stáhněte si aplikaci Fishsurfing. Nově nabízí také funkci „ubytování pro rybáře“ a už nyní zde naleznete nejoblíbenější kempy z Francie, Finska, Dánska nebo Itálie.

Stačí jen vyfiltrovat požadovanou zemi a poté si na mapě zvolit jedno z desítek až stovek míst, které je vašemu cíli nejbližší.

Když je nejhůř, přespíte i v přírodě

Máte už dlouho počíháno na místo, kde se dají chytit unikátní kousky, ale v blízkosti není žádná možnost ubytování? Tak v tomto případě budete muset zvolit klasickou metodu.

Sbalte stan, spací pytel, karimatku, teplé zimní oblečení, vařič, jídlo a pití na více dní a užijte si přírodu nadivoko. Příhodnější období pro uskutečnění tohoto plánu bude samozřejmě spíše v létě, kdy se nabízí možnost spát pod širım nebem, ale i v mrazech to má své kouzlo.

To potvrzuje i skutečnost, že rybáři a rybářky variantu stanování volí úplně nejčastěji, neboť si jako správní milovníci přírody chtějí při rybaření užít přírodu zkrátka se vším všudy.