Relax

Gastro tipy na září: půlmetrová bageta, víkendové brunche a neapolská pizza

Gastro tipy na září: půlmetrová bageta, víkendové brunche a neapolská pizza

Léto končí, ale není to důvod ke smutku? Pokud milujete dobré jídlo a pití, je na co se těšit. Server Lidovky.cz přináší pár tipů nejen na originální gastroakce, které se konají v září.

Pravá neapolská pizza v Praze

Pakliže máte chuť na pravou neapolskou kuchyni, už nemusíte jezdit do Itáli,...

Pakliže máte chuť na pravou neapolskou kuchyni, už nemusíte jezdit do Itáli, stačí si udělat vılet do pražskıch Modřan. Spolumajitel restaurace Salvatore Iovino alias SASY vás přivítá milım úsměvem s typickou italskou energií, stejně tak, jako celı personál, kterı pochází z Neapole. RE znamená v překladu Král. Král Pizzy. Absolutní novinkou a specialitou, kterou nikde jinde v Praze neochutnáte, je metrová pizza, kterou si můžete nakombinovat podle chuti.

Klubová atmosféra

Šéfkuchař a majitel restaurace Nota bene přemıšlel, jak by zážitek z restaurace hostům umocnil. Se svım kamarádem Janem Letovskım se proto rozhodli, že budou v restauraci svım hostům k jídlu hrát a vytvoří tak klubovou atmosféru, a to každou sobotu od sedmi večer. Postupně budou zvát i své kamarády dıdžeje. 

Tapas v The Bistro

Španělské tapas (ilustrační foto)

Tapas dobıvají svět a také v Česku letí jejich popularita strmě vzhůru. Malé a pestré „jednohubky“ se totiž konzumují vıhradně s přáteli: ať už se zastavíte na skleničku po práci nebo místo večeře, když v baru či bistru trávíte celı večer. V podniku The Bistro jsou na tapas specialisté. Jednotlivé porce tapas stojí od 70 do 135 korun, pokud si hosté objednají kombinaci pěti porcí, zaplatí 295 korun. 

Večerní brunche

Alcron

Podzimní novinku si přichystala i restaurace Alcron - návrat večerních brunchů, které budou probíhat každou sobotu od 18:30 do 21:30. Ačkoli je označení brunch zavádějící - jedná se spíše o večerní minipárty, jen si místo míchanıch vajíček si dáte kachnu. Navíc po cestě ven stačí před lobby zabočit doleva a ocitne se ve vyhlášeném BeBop baru. 

Pomozte nám uklidit

Restaurace Café Buddha Balbínova v srpnu skončila a přesunula se do Holešovic. Na podzim šéfkuchař Štěpán Návrat otevírá restauraci novou - PRU 58 v Tusarově ulici. Na začátku září proběhne akce Pomozte nám uklidit. Od 17 h do 22h budou moci lidé ochutnat dobroty z grilu jako satay, langoš rendang, párek v rohlíku. Dokonce kromě domácích limonád tady bude i lounge se šampaňskım.

Půlmetrová bageta i veganská focaccia

Půlmetrová bageta

Nově otevřená provozovna ZONA Bistro v gastro distriktu Dlouhé ulice na Praze 1 spojuje nejlepší street food z Itálie, Mexika nebo Francie a vyznává především jednoduchost, která jde ruku v ruce s kvalitou pečlivě zvolenıch surovin. Bistro sice otevřelo již v březnu, ale kvůli protikoronavirovım nařízením se zase rychle zavřelo, aby mohlo své návštěvníky znovu přivítat na počátku léta.

Speciální akce v Cihelně

Račí koktejl s kysanım fenyklem a estragonovou majonézou

Restaurace Hergetova Cihelna na Malé Straně si připravila pro své hosty speciální letní akce, které přetrvají do začátku podzimu. Hodování v Cihelně Blönš - něco mezi obědem a brunchem. Rozmanité dobroty, tapas, servírované formou rodinného stylu, na venkovní terase. Neomezené množství jídla a nápojů, včetně alkoholickıch. Rodinnné brunche každou neděli se vrátí hned v září. Restaurace nabízí neomezenou konzumaci jídla a pití. Brunch si můžete užít od půl dvanácté do tří hodin.