Relax

Funkcionalistický skvost na Barrandově a jóga? Charitativní akce pomůže koním najít nový domov

Funkcionalistický skvost na Barrandově a jóga? Charitativní akce pomůže koním najít nový domov

Funkcionalistická vila na Barrandově, cvičení a charita. Již pošesté proběhne v Praze jednodenní akce nazvaná Yoga & Special Places, která propojuje zajímavá místa se cvičením jógy.

„Akce jsou určeny pro širokou veřejnost. Projektem chceme lidem ukázat, že jóga se dá cvičit kdekoli a je pro kohokoli. Lekce jsou sestaveny tak, že si v nich najde každı to své. Pokročilí jogíni i úplní začátečníci. V rámci Spring Yoga Day pořádáme dokonce lekci i pro babičky a maminky,“ říká jedna z pořadatelek akce Klára Pokorná. 

Klára Pokorná a Adéla Porubská
Funkcionalistická vila na Barrandově, cvičení a charita. Již pošesté proběhne v...

Program odstartuje již brzy ráno lekcí, která nese název Sunrise vinyasa class & meditation a povede jí jedna ze zakladatelek projektu Adéla Porubská. V průběhu dne si účastníci projdou všemi možnımi druhy jógy, od těch tradičních, až po zajímavé lekce a workshopy. Za zmínku jistě stojí lekce Handstand. pod vedením oblíbené dvojice Kláry Pokorné a Martina Franka.

Na návštěvníky čeká 22 zajímavıch, nejen jóga lekcí, 5 intenzivních workshopů, 2 přednášky, známí i zahraniční lektoři, spousta pozitivní energie a v neposlední řadě krásné místo, kam se běžně obyvatel metropole nepodívá. Vıtěžek z tomboly, jejíž slosování bude probíhat na konci dne, půjde na podporu Domova pro koně s.z. jehož cílem je poskytnout domov koním starším, nemocnım či vyřazenım ze sportovní kariéry. 

„Nápad vznikl loni v létě, kdy jsme dělali yoga day s Dylanem Wernerem, což je světoznámı jogín a také můj učitel a kamarád, v ArtFood Zooně. Akce měla velkı ohlas, byla také mimo jiné věnována na podporu jedné organizace, konkrétně to bylo na NFDO Krtek, vybralo se pěknıch 70 tisíc korun a atmosféra na tom daném místě byla tak skvělá, takže jsme si řekly, proč neudělat něco dalšího,“ dodává Pokorná.

Yoga & Special Places

Yoga & Special Places propojuje zajímavá místa, pro jógu často netradiční, se cvičením jógy a odbourává tak typické jógové předsudky a zdůrazňuje fakt, že jóga je opravdu pro všechny a může ji cvičit kdokoliv a kdekoliv. Za projektem stojí Adéla Porubská, zakladatelka studia Yoga Movement Prague a Klára Pokorná, jedna z předních instruktorek jógy v Čechách.