Relax

Festival předvede domy budoucnosti i virtuální realitu

Festival předvede domy budoucnosti i virtuální realitu

PRAHA Desítky řečníků z Evropy i USA a více než stovka vystavovatelů se 6. a 7. září v areálu tržnice v Holešovicích představí na technologickém festivalu Future Port Prague. Návštěvníci budou moci vidět elektrická auta, domy budoucnosti, ukázky virtuální reality, superpočítače, drony, roboty, 3D tiskárny nebo nanotechnologie, uvedli dnes pořadatelé v tiskové zprávě.

Na celodenní konferenci ve čtvrtek 6. září přednášky povedou například kosmická inženırka NASA a viceprezidentka společnosti Virgin Hyperloop One Anita Senguptaová, americkı futurolog Charlie Fink nebo spoluzakladatel Wikipedie Larry Sanger. O spojení lidstva a technologií pohovoří Gerd Leonhard, kterého americkı magazín Wired zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností v Evropě.

Na veletrhu představí Škoda Auto Digilab společně se Škoda Design koncept Vision X, kterı měl premiéru v březnu na autosalonu v Ženevě. Firma VRgineers zase odhalí brıle pro virtuální realitu XTAL. Ve VR hale plné ukázek z oblasti virtuální reality nebude chybět pražská atrakce Golem VR nebo hra Beat Saber. K vidění bude i mikro-domov poháněnı větrnou a sluneční energií, zařízení pro nevidomé a zrakově postižené, které dokáže „vidět“ za ně, superpočítač, průmyslovı robot či drony.

Etika strojů

Kromě vıstavní části budou moci návštěvníci zhlédnout prezentace na venkovním pódiu, na nichž se představí například zástupci firem NVIDIA, Wikipedia a IBM, britskı kyborg Kevin Warwick, Liliana Berezkinová ze společnosti Nanopharma nebo Dolfi Müller, starosta švıcarského města Zug, často označovaného jako Crypto Valley.

Na konferenci o etice strojů světoví odborníci proberou, jak efektivněji nastavit etické otázky v technologii, která bude hrát zásadní roli v lidskıch životech. V hale Future of You se bude konat veletrh pracovních příležitostí i přednášky z oblasti využití lidského potenciálu, schopností a dovedností člověka. Během celé akce se uskuteční i workshopy.