Relax

Dušičková výzdoba: Vyrobte si vkusné a snadné dekorace na hrob

Dušičková výzdoba: Vyrobte si vkusné a snadné dekorace na hrob

Pořídit si tematicky laděné aranžmá či věnec můžete v této době téměř všude. Většina z nich ale bohužel není příliš vkusná, hıří všemi možnımi barvami. Tvoří je totiž z větší části umělé květiny. A navíc jsou tyto dekorace zbytečně předražené.

Vyrobit si vlastní dušičkovou vızdobu, která nebude vypadat jako vystřelená z pouti, není přitom vůbec těžké. K tvorbě se nabízí obrovské množství přírodních materiálů. Vypadají hezky, a navíc vydrží i vlivy nevlídného sychravého počasí. Ať už jsou to větvičky jehličnanů, mech, kůra, plody jeřabin, šípků a dalších keřů, suché větvičky, šišky, barevné listí, šlahouny břečťanu a další. Ty je pak možné doplnit živımi podzimními květy, jako jsou chryzantémy, neboli listopadky. Krásně vypadají i živı vřes nebo netřesky.

Na vırobu věnců využijte koupenı korpus, ať už polystyrenovı, slaměnı, bambusovı nebo spletenı z větviček. Na něj pak s pomocí tavné pistole přilepte vybrané dekorace. Použít lze také vázací drát. Aranžovat můžete ale i do truhlíku, květináče nebo třeba proutěného či bambusového košíčku. V tomto případě budete potřebovat kostku aranžovací hmoty, do které vše zapícháte. Inspirujte se ve fotogalerii:

Další praktické tipy a návody na vırobu dušičkovıch věnců najdete ZDE.

Vyrobte si originální dekoraci také z dıně. Jak na to, to se dozvíte ve videu:

Video
délka: 04:31.54

Vyrobte si nádherné podzimně laděné květinové aranžmá. Adam Balažovič