Relax

Čtenáři zkoušejí na grilu mořského okouníka, kuře na pivu i hovězí filet

Čtenáři zkoušejí na grilu mořského okouníka, kuře na pivu i hovězí filet

Grilovanı mořskı okouník se zeleninou

Mořskı okouník nepotřebuje příliš vysokou teplotu.

Recept poslala Olga Rozsívalová. 

„Recept na bylinkovı olej zvanı Násilí jsem vyčetla z knížky, ale recept na grilovaného okouníka se zeleninou je můj vlastní. Možná se to nezdá, ale je to syté letní jídlo. Jako přílohu děláme stejnım způsobem i jakoukoli listovou nebo jinou zeleninu, která je momentálně k dispozici. A protože se ryby grilují jen krátkou chvíli, dáváme pak na rozpálenı gril opéct malé rané brambůrky,“ popisuje čtenářka.

Suroviny: Mořskı okouník, citronová šťáva, bylinkovı olej, okurka nebo mladá cuketa

Postup: Mořského okouníka (nebo jinou dobrou rybu) rozpulte podél páteře na dva díly, vydatně polijte z obou stran šťávou z citronu a přelijte bylinkovım olejem. Nechejte marinovat asi půl hodiny. 

Pak krátce ogrilujte na nepříliš rozpáleném grilu, stačí jen pár minut z každé strany. Kdo je zvyklı solit, ať si rybu dosolí, ale není to nutné. Mezitím nakrájejte jako přílohu okurku nebo cuketu na plátky, pokapejte citronovou šťávou a bylinkovım olejem a případně jen maličko osolte.

Bylinkovı olej: Udeřte plochou stranou nože několik čerstvıch neoloupanıch stroužků česneku a feferonek, až se rozmáčknou, přidejte snítku šalvěje a rozmarınu a květy fenyklu (nebo fenyklová semínka).

Zalijte dobrım olivovım olejem a nechejte vyluhovat dva tıdny. Občas protřeste. Je to recept z knihy Marleny de Blasi Večery v Umbrii, zvanı Násilí (violenza). Hodí se na grilování masa a na zeleninu a také jako kosmetikum. 

Komerční sdělení
Velká letní grilovací soutěž o ceny

Ceny do soutěže věnovala značka špičkovıch spotřebičů SAGE, o které se hraje. Pravidla soutěže najdete zde.

Kontaktní gril SGR700BSS. Je vybavenı oboustrannımi vyměnitelnımi keramickımi deskami. Na každé grilovací desce lze grilovat jinı pokrm díky separátnímu ovládání každé desky zvlášť.

3x udicí pistole Sage

Udicí pistole vám dovoluje povıšit různé druhy potravin a nápojů na gurmánskı zážitek. 

3x poukaz pro dva na Sage Academy

Zúčastněte se Sage kurzu a staňte se mistrem v přípravě masa.

10x kuchařská zástěra Sage

Zástěra, v níž se při grilování budete cítit jako šéfkuchař.

Videa z kurzů Sage Academy

Více najdete na www.SAGECZ.cz