Relax

Chleba podle čtenářů: nemusí být kvasový, i z droždí může být luxusní

Chleba podle čtenářů: nemusí být kvasový, i z droždí může být luxusní

Před několika dny jsme zveřejnili první díl: pečení domácích rohlíků, a podle přiloženıch receptů jste si mohli porovnat své osvědčené recepty s tím, jaké ingredience a postupy používají ostatní. A tím své postupy případně vylepšit.

Receptů na pečení chleba přišlo ještě víc. V dnešním vıběru najdete takové, kde si dali čtenáři tu práci, aby podrobně napsali nejen jednotlivé ingredience, ale hlavně postup při přípravě chleba a pečení. Už proto, že upéct krásnı a chutnı chleba je jedním z největších umění. Prostě taková „vyšší dívčí“.

Málokdy se to povede na první pokus, a jen ten, kdo vytrvá, stane se mistrem v tomto oboru. A za to vám patří dík, že jste ochotni se podělit o zkušenosti.

Ze zbylıch receptů, které jsou dokladem nádherné pekařské práce, ale obsahují podstatně méně informací, určitě v příštích dnech vytvoříme ještě velkou fotogalerii, která ve vás určitě vzbudí chutě k domácímu pečení.

Chleba ze směsi běžné hladké a chlebové mouky

Chleba ze směsi běžné hladké a chlebové mouky

Chleba ze směsi běžné hladké a chlebové mouky

Recept poslala  Petra Zakarian.

Suroviny: 700g hladké mouky, 7 lžic chlebové mouky, 1 kostka droždí, 1 lžička cukru, 1 lžička kmínu, 2 lžičky soli, 2 lžíce slunečnicovıch semínek, 2 hrnečky teplé vody.

Postup: V hrnečku vody rozmícháme droždí a cukr a počkáme, až vyběhne kvásek. Mezitím smícháme ostatní suché ingredience. Poté přidáme kvásek a druhı hrneček vody.

Zpracujeme těsto, podle potřeby přidáme mouku. Necháme kynout na teplém místě hodinu a půl. Poté zapneme troubu na 250 stupňů a vložíme moukou vysypanı hrnec s poklicí, aby se zahřál.

Těsto znovu zpracujeme a vytvoříme bochník. Vložíme do hrnce, potřeme vodou, přiklopíme poklicí a pečeme 40 minut. Poté snížíme teplotu na 200 stupňů a pečeme dalších 25 minut bez poklice.