Relax

Češi chtějí trávit Valentýna na zámku, ve wellness i u moře

Češi chtějí trávit Valentýna na zámku, ve wellness i u moře

PRAHA Svátek zamilovanıch, kterı připadá na 14. února, budou někteří Češi slavit více dní při romantickıch pobytech. V tuzemsku jsou podle portálu Slevomat nejvíce žádané zámecké hotely, velká poptávka je i po wellness pobytech.

Lidé vyrazí ale také do zahraničí, nejčastěji do Egypta a Spojenıch arabskıch emirátů. Zájem je i o tradiční romantické destinace jako Paříž nebo Řím, vyplıvá z ankety mezi prodejci zájezdů.

Valentınské pobyty objednávají podle oslovenıch prodejců o něco častěji ženy, ale rozdíl proti mužům je v jednotkách procent. Cestovní agentura Invia i cestovní kancelář Blue Style zaznamenaly největší zájem o pobyty na Valentına v Egyptě. Přes Invii tam lidé vyrazí nejčastěji na osm dní do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive, doplnila mluvčí CA Andrea Řezníčková.

„Druhou nejoblíbenější destinací během Valentına jsou Spojené arabské emiráty v čele s Dubají,“ uvedla za CK Blue Style Jana Ondrejechová. Ze vzdálenějších míst je na Valentına podle ní zájem také o Maledivy, Srí Lanku, Seychely nebo Mauricius.

Klienti Invie si budou svátek zamilovanıch užívat také v Itálii a Rakousku, ať už v lyžařskıch centrech nebo ve městech. „Oblíbené jsou také wellness pobyty v Maďarsku,“ doplnila Řezníčková.

Romantická dovolená s wellness službami nejlépe v zámeckém hotelu je žádaná také v tuzemsku. „Zákazníci si zvykli připlácet za nadstandardní služby. Tedy nejen za kvalitu ubytování, ale za večeře a procedury navíc, nebo za lahev na pokoj,“ řekl ředitel Slevomatu Ladislav Veselı. Průměrná útrata za valentınskı víkendovı pobyt v tuzemsku je podle něj 3500 korun. „Valentın se dnes poptávkou po pobytech již vyrovná jinım událostem v průběhu roku jako jsou například Velikonoce. I v tomto případě jsou nárůsty v desítkách procent proti standardnímu období,“ dodal Veselı.