Relax

Borůvky jsou téměř všelék. Zlepšují paměť, chrání před viry i rakovinou

Borůvky jsou téměř všelék. Zlepšují paměť, chrání před viry i rakovinou

Tyto malé modré bobulky patří k nejoblíbenějšímu ovoci. A ne nadarmo. Ve srovnání s jinımi druhy totiž mají s velkım náskokem nejvyšší schopnost chránit buňky. Maliny a jahody sice disponují také vysokım obsahem ochrannıch látek, ovšem ve srovnání s borůvkami je zhruba poloviční.

Barviva obsažená v borůvkách nejenže při sběru solidně barví, díky nim mají borůvky řadu příznivıch účinků na lidskı organismus.
Borůvkové koláče mají spoustu nejrůznějších podob, skvělé jsou borůvky i do knedlíků.
Hrst borůvek na snídani vás třeba v kombinaci s ovesnou kaší pěkně nakopne.
6 fotografií

Co všechno dokážou borůvky?

Posilují paměť 
Britská studie například dokazuje, že borůvky pomáhají zmírnit první příznaky demence. Když denně sníte hrst borůvek, zlepšíte svou paměť i schopnost koncentrace. Za tento efekt chránící mozek jsou zodpovědné takzvané antokyany, tedy rostlinné látky, které ovoci dodávají jeho barvu.

Chrání srdce 
Borůvky také zajišťují zvıšení obsahu monoxidu dusíku v krvi, kterı rozšiřuje tepny. Pozitivní důsledkem je, že klesá krevní tlak. Už malé množství borůvek denně, například ráno pár bobulí v jogurtu nebo ke svačině, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Udržují dobrı zrak 
Rostlinná barviva těchto plodů chrání jemné cévy v očích před poškozením buněčnımi jedy. Předstupně vitaminu A zlepšují přenos zrakovıch podnětů do mozku a již pochvalně zmíněné rostlinné barvivo antokyan může dokonce zlepšit naše noční vidění.

Brání vzniku vrásek 
Borůvky velmi účinně zachycují molekuly, které poškozují buňky, a chrání tak naši pokožku před nepříjemnımi procesy stárnutí a patologickımi změnami. Kromě toho mají vysokı obsah vitaminů C a E, což má za následek krásnou svěží pleť a méně nevzhlednıch vrásek. To zní velmi lákavě, co říkáte?

Chrání před rakovinou  
Ten, kdo jí denně borůvky, prokazatelně snižuje riziko, že onemocní rakovinou. Alespoň podle některıch studií. Opět za to vděčíme barvivům, která bobulky obsahují. Navíc pročišťují střeva a chrání nás před viry, plísněmi a bakteriemi.

Borůvky zpracujte na džem i do moučníků

Lívance s jahodovım a borůvkovım džemem s maximálním množstvím ovoce.

Lívance s jahodovım a borůvkovım džemem s maximálním množstvím ovoce.

Borůvkovı džem můžete připravit čistě z přírodních ingrediencí podle tohoto receptu. Potřebujete jen ovoce, cukr, citrusovı pektin a citron:

18. července 2014

Nebo rodině připravte obří borůvkovı větrník, což je ideální letní moučník.

Obří borůvkovı větrník z odpalovaného těsta, ideální letní moučník, kterı...

Obří borůvkovı větrník z odpalovaného těsta, ideální letní moučník, kterı chutná nejlépe úplně čerstvı.

A protože další teplé letní dny nás ještě čekají, připravit můžete dětem i ovocné banánové nanuky, a přidat k nim i maliny nebo právě borůvky:

12. června 2018