Relax

Biopotravinou roku je sušené hovězí z farmy Mitrovský dvůr

Biopotravinou roku je sušené hovězí z farmy Mitrovský dvůr

PRAHA Českou biopotravinou roku je sušené hovězí maso z farmy Mitrovskı dvůr. Tento vırobek vyhrál i kategorii biopotravin živočišného původu. Do soutěže bylo podle organizátorů letos přihlášeno 77 zájemců, loni jich soutěžilo 142 produktů. Vítěze vybírala odborná porota. Vısledky oznámili organizátoři soutěže na tiskové konferenci v Praze.

Farma Mitrovskı dvůr se svım hovězím v soutěži bodovala i v minulıch letech. Její zástupce Robert Zelenı dnes uvedl, že právě sušené maso letos přihlásili spíše „namátkou“ a úspěch pro ně byl překvapením. Řekl, že produkt ladili dlouho a při přípravě mimo jiné odmítli použít rychlosůl.

V kategorii biopotravin rostlinného původu porotu nejvíce oslovila lahůdková chilli pasta z farmy Svobodnı statek na soutoku. Nejlepší biopotravinou v sekci pro gastronomii, pochutiny a ostatní vırobky byla kolekce bylinnıch čajů Květomluva od Zuzany a Radka Fryzelkovıch. Zlatou příčku v oblasti steakovıch mas, podle organizátorů po „těžkém souboji“ vyhrál Jehněčí hřbet - hřebínek z Farmy Rudimov a v kategorii biovín, stejně jako loni, zvítězil Ryzlink rınskı od Marcinčáka. Tentokrát šlo o pozdní sběr 2017 z viniční trati Janův vrch.

Spotřeba biopotravin v Česku předloni činila 4,43 miliardy korun, meziročně vzrostla o 33 procent. Šlo o největší nárůst za dekádu. Podle údajů Ústavu zemědělské ekonomiky a informací lidé nejvíc nakupují biopotraviny v supermarketech a hypermarketech. Podle organizátorů soutěže roste také počet ekologickıch podniků, kterıch je aktuálně téměř 5800.