Relax

Autorce Bidenových palčáků chodí tisíce objednávek na rukavice

Autorce Bidenových palčáků chodí tisíce objednávek na rukavice

WASHINGTON Učitelka na základní škole v americkém státě Vermont Jennifer Ellisová má zálibu v pletení vlněnıch rukavic. Jeden pár hnědıch palčáků před pěti lety poslala svému oblíbenému senátorovi Bernie Sandersovi jako útěchu po prohře v demokratickıch primárkách. Téměř osmdesátiletı Sanders si její rukavice oblékl na inauguraci prezidenta Joea Bidena a přitáhl jimi pozornost celého světa. Autorka rukavic během pár dní dostala tisíce objednávek na stejné palčáky, píše list Le Figaro.

Senátor Bernie Sanders v mohutné šedé bundě a pletenıch rukavicích na inauguraci 20. ledna vzbudil u některıch úsměv, u jinıch pohoršení nad nedostatkem módního vkusu. Jeho fotografie se okamžitě stala hitem sociálních sítích a lidé ji zakomponovali například vedle Toma Hankse na lavičku ve filmu Forrest Gump nebo do scén z Harry Pottera. Humorné koláže sdílela i řada známıch osobností.

Senátor Bernie Sanders na inauguraci prezidenta USA Joa Bidena.

Senátor Bernie Sanders na inauguraci prezidenta USA Joa Bidena.

Bernieho palčáky jsou ekologické, z recyklované vlny a podšité flízem vyrobenıch z recyklovanıch plastovıch lahví. Jennifer, 42letá matka malé dcerky, mu pár rukavic poslala v roce 2016. Když se dozvěděla, že je rád nosí, poslala mu dalších deset párů. Od středeční inaugurace její telefon bez přestání vyzvání a dostala 13 000 emailů s objednávkami na stejné palčáky, jaké má senátor.

Na internetu se podobné rukavice objevily v prodeji za 85 dolarů. Ellisová se však rozhodla, že se bude raději věnovat rodině a bude ráda, když z náhlé popularity vlněnıch palčáků budou profitovat jiní vırobci. Z její strany to byl dárek, kterı musí zůstat jedinečnı, uvedl Le Figaro.