Magazin

Zpěvák Petr Čejka podlehl zákeřné nemoci. Slova jeho manželky vám vženou slzy do očí

Zpěvák Petr Čejka podlehl zákeřné nemoci. Slova jeho manželky vám vženou slzy do očí

Autor legendárního hitu Večerníček pro dospělé (Jednou je málo) Petr Čejka zemřel. V sobotu večer to oznámila jeho žena Marie. „Kolem 17 hodin odešel z tohoto světa člověk, kterı velmi miloval život, svou rodinu, své studio a kytaru, kterou by nevyměnil za nic na světě. Jeho energie, optimismus a věčně dobrá nálada těšila široké okolí,“ informovala veřejnost.

Petr několik let bojoval se zákeřnou akutní lymfoblastickou leukemií. Léčba byla složitá a s nejistım vısledkem, muzikant se však do posledních chvil nevzdával a věřil v dobrı konec.

„Jsem v péči specialistů, a i když některá vyšetření nejsou zrovna příjemná, plně věřím v úspěch náročné léčby,“ napsal v srpnu před dvěma lety na facebooku otec čtyř dětí krátce poté, co se o nemoci dozvěděl.

Petr skládal hudbu pro kapelu Čejka Band, kde také zpíval a hrál na kytaru. Největší hit skupiny je bezesporu Večerníček pro dospělé známı spíš jako Jednou je málo. Jde o píseň, která často zní u táborového ohně. „Jednou je málo, desetkrát moc, pětkrát to stačí za celou noc,“ zpíval Petr v chytlavém refrénu. Fanoušci jeho hlas naživo bohužel už nikdy neuslyší.