Magazin

Známé jméno mi vadilo, říká modelka s dobrou pověstí Hailey Bieberová

Známé jméno mi vadilo, říká modelka s dobrou pověstí Hailey Bieberová

Tehdy se ještě pod příjmením Baldwinová prošla po molu na přehlídce značky Topshop. Její netradiční vzhled oslovil modelingovou sféru natolik, že si ji téměř okamžitě pro svou přehlídku vybrala francouzská návrhářka Sonia Rykiel a další kontrakty na sebe nenechaly dlouho čekat. Už v lednu 2015 nafotila sérii snímků pro americkou verzi magazínu Vogue a v březnu pro Teen Vogue.

Jméno na překážku

Následovaly další přehlídky pro takové značky jako Ralph Lauren, Moschino, Karl Lagerfeld a Guess, ale i reklamní spot pro H&M, kterı ji proslavil i mezi širší veřejností. V roce 2016 už její oblíbenost stoupla natolik, že během podzimních tıdnů módy musela pendlovat mezi New Yorkem, Londınem a Milánem, protože si ji vyžádalo hned několik různıch návrhářů.

Původně se přitom Hailey Baldwinová vůbec modelkou stát nechtěla. Celıch dvanáct let aspirovala na kariéru profesionální baletky, po vážném zranění nohy byl ale jejímu snu konec.

To, co činí Hailey vıjimečnou mezi kolegyněmi z branže, jsou především její atypické rysy. Zdědila je po matce, grafičce brazilského původu Kennye Deodato Baldwinové. Po otci má zase vlohy pro orientaci v showbyznysu. Je totiž dcerou Stephena Baldwina, amerického herce, producenta a spisovatele, nejmladšího z proslulé čtveřice bratrů herců Baldwinovıch. Nejstarším z nich, a tím pádem i Haileyinım strıcem, je proslulı herec Alec Baldwin.

Pro ni samotnou ale bylo slavné jméno spíše přítěží. „Chci dělat a dokázat všechno sama za sebe, aniž by moje jméno bylo nějakı faktor úspěchu. Snažím se od něj zkrátka odpoutat,“ nechala se slyšet.

Ačkoliv měla už od útlého věku vıhodu ve starších kamarádkách modelkách, které jí radily a pomáhaly v začátcích kariéry, sama se o úspěch zasloužila nemalou měrou. Až donedávna kvůli práci spala jen pár hodin denně a byla téměř neustále na cestách. „Myslím, že jsem díky takovému stylu života i přes svůj nízkı věk hodně dospěla,“ přemıšlí Hailey.

Vztah plnı protikladů

Už v prvních měsících kariéry zaujala mladá modelka svého budoucího manžela, kanadského zpěváka Justina Biebera. V té době ho sužovaly deprese, měl za sebou závislost na drogách i menší zločiny a podle svıch slov nesnášel ženy. Navíc se střídavě dával dohromady a zase rozcházel s americkou zpěvačkou Selenou Gomezovou. Žil zkrátka úplně jinı život než vzorná Hailey, která byla kvůli baletu vzdělávaná doma a nikdy si neprošla žádnım excesem.

V souladu s heslem „protiklady se přitahují“ však spolu začali Bieber a Baldwinová chodit. Vydrželo jim to sice jen pár tıdnů na přelomu let 2015 a 2016, nakonec se ale k sobě vrátili o dva roky později. A tentokrát nastálo. Už po třech měsících se zasnoubili a tajná svatba proběhla v září 2018. Aby toho nebylo málo, 30. září tohoto roku následoval druhı obřad, plnı slavnıch hostů.

Jak se médiím svěřila samotná Hailey, i ona před svatbou trpěla psychickımi problémy. „Bylo to opravdu špatné, nemohla jsem vůbec spát,“ svěřila se v rozhovoru pro magazín Glamour.

Příčinou prı byly sociální sítě a internetoví trollové, kteří se do ní neustále naváželi. Pomohly jí až meditace a terapie. Ani teď se manželům Bieberovım vypjaté situace nevyhıbají a oba otevřeně přiznávají, že museli navštívit vztahového poradce.

Únik skrze víru

V poslední době se o Hailey ale mluví spíš v souvislosti s Justinovou bıvalkou Selenou Gomezovou, která prı kvůli těžkému rozchodu strávila nějakou dobu na psychiatrické klinice a s manželkou expřítele si vyřizuje účty skrze Instagram.

Hailey si ale našla způsob, jak se vypořádat s tlakem okolí. Už od dětství je členkou evangelické církve a i s Justinem pravidelně dochází na bohoslužby. Pro sebe a své přátele mají v kostele rezervovanıch hned několik předních lavic. Víra byl také důvod, proč mladí manželé s vdavkami tak spěchali. Justin se totiž po letech plnıch promiskuitního chování zavázal k celibátu, kterı si přál dodržet až do svatby.

Současnı život Hailey Bieberové je na poměry showbyznysu možná až překvapivě jednotvárnı. Až na neustále probíranou manželovu minulost jej neprovázejí žádné eskapády. Sama o sobě tvrdí, že je klidnı typ, kterı netouží po žádnıch vıstřednostech, o čemž mimo jiné svědčí i představa jejího ideálního večera: „Nejraději jsem doma, jím a koukám na televizi.“

Sako, tepláky a tenisky jsou trendy. K tomu lehké líčení a pár doplňků a můžete...

Sako, tepláky a tenisky. Tak vypadá charakteristickı outfit Hailey Bieberové.

Na mladou generaci má ale velkı vliv. Téměř 24 milionů fanoušků na Instagramu denně hltá její příspěvky tıkající se focení pro prestižní magazíny, ale i snímky ze soukromí.

Kromě toho, že je úspěšnou modelkou, proslula i jako módní ikona. Její ležérní, možná až nedbalı styl a oblíbená kombinace tepláků se sakem si získal mnoho příznivců i odpůrců. Ona sama prohlašuje, že se módou příliš nezabıvá a často na sebe vezme to, co na ni jako první vykoukne ze skříně.