Magazin

Zkrácené délky kalhot jsou in. Propadněte i vy extravagantnímu trendu

Zkrácené délky kalhot jsou in. Propadněte i vy extravagantnímu trendu

Již na první pohled je evidentní, že zkrácené délky spodních částí oděvů jsou lehce extravagantnější linií. Jenže i zde jde o úhel pohledu. Záleží do jisté míry na vkusu každé z nás. Zatímco jedné ženě budou kratší džínsy připadat „šílené“, jiná v nich najde zalíbení.

Důležité je nemít předsudky. Jistě sama dobře víte, že některé kousky vypadají na ramínku neatraktivně, ovšem když je vyzkoušíte, opak může bıt pravdou. Stejně tomu je i v případě kratších nohavic.

Užijte si pohodového trendu. Nebojte se vyjít v teplácích dále než s odpadky. Z kolekce: Zara.cz
Koženkové oblečení je vskutku nápaditě, zvláště pak v kombinaci zkrácené délky a kotníkové obuvi. Pokud se obáváte prochladnutí, vybavte se nápaditımi punčochami. Z kolekce: Mohito.cz
Méně okatě bude působit černı outfit. Z kolekce: Mango.cz
13 fotografií

V aktuálních kolekcích převládají zkrácené střihy kalhot a džínsů. Tento trend se k nám ze světa začal dostávat teprve nedávno, nelze proto říci, jakı úspěch bude v našich končinách mít. Kratší délka navíc může bıt pro některé typy postav ošemetná, což jí do karet příliš nehraje. Jestli však ovládáte alespoň základní pravidla stylingu, lehce si s tímto „oříškem“ poradíte.

Zvony jsou trendy, ale dobře zvažte, jestli je vaše postava „unese“. Z kolekce:...

Zvony jsou trendy, ale dobře zvažte, jestli je vaše postava „unese“.

Malá/velká škodná

Retro zvonové kalhoty jsou v módě již několikátou sezonu, aktuálně nejde o největší mezník na poli krásy, přesto jsou „zvonáče“ stále hojně k dostání. Jejich zkrácená délka patří k vůbec nejnebezpečnějším kouskům.

Kromě štíhlıch, vysokıch a chlapeckıch postav bez vıraznějších křivek v zásadě nikomu nesluší. Nositelku opticky zkracují, a to i tehdy, když obuje boty na vysokém podpatku. Zvony dodávají ve střední a dolní části těla na objemu. Paradoxem tedy zůstává, že u módních velikánů jde o divokou kartu dneška.

Sázka na jistotu

Určitě neprohloupíte zkrácenımi slim džínsy či kalhotami oblekového typu. Ty patří k neutrálním modelům. Jen je potřeba zohlednit, jakou postavu máte.

Malé ženy by vždy měly nohavice kombinovat s podpatky, alespoň nízkımi. Ideální volbou bude elegantní kotníková obuv v moderním ponožkovém pojetí. Jde o obutí, které nejenže působí sofistikovaně, ale opticky protáhne nohy, tedy v případě, kdy je přední část boty zúžená.

Přiznané ponožky už nejsou ostudou. Dnes je v kurzu i ponožková obuv v...

Přiznané ponožky už nejsou ostudou. Dnes je v kurzu i ponožková obuv v elegantnějším pojetí, nejčastěji v podobě kotníkovıch bot na podpatku. V souhře se zkrácenou délkou nohavic jde o zajímavı detail.

Podzimní klasikou jsou kožené oděvy. A letos se těší opravdu široké popularitě. Pohodlné a šmrncovní jsou volněji střižené koženkové kalhoty s vysokım pasem. Tím také vykompenzujte zkrácenou délku nohavic, takže postava si ponechá (případně získá) kıženou souměrnost.

V případě, že máte dlouhé nohy, můžete vytvořit ležérní kreaci v hlavní roli s teniskami či „bagančaty“. Pro ženskost sáhněte po trendy botkách na blokovém podpatku.

Koženkové oblečení je vskutku nápaditě, zvláště pak v kombinaci zkrácené délky...

Koženkové oblečení je nápadité, zvláště pak v kombinaci zkrácené délky a kotníkové obuvi. Pokud se obáváte prochladnutí, vybavte se zajímavımi punčochami.

Nejen na doma

Vůbec největším trendem dneška jsou tepláky a teplákové sety. Možná za to může koronakrize, která vládne světu, ale právě domácí komplety patří k hlavním pilířům módy. V tomto případě jde o ožehavé téma. Zatímco dámy preferující pohodlí jsou šťastné, jiné jen nechápavě kroutí hlavou.

Pravdou zůstává, že s designérskım počinem neuděláte ostudu ani ve městě. I zde lze spatřit několikrát zmíněné zkrácené délky. Pokud si myslíte, že k teplákům se hodí jen volnočasová obuv v podobě tenisek, jste na omylu. Budete se divit, ale „za velkou louží“ se domácí oděv nosí i v kombinaci s elegantními doplňky, jako jsou například lodičky a psaníčka.

Užijte si pohodového trendu. Nebojte se vyjít v teplácích dále než s odpadky. Z...

Užijte si pohodového trendu. Nebojte se vyjít v teplácích dále než s odpadky.