Magazin

Ženy ve městě stárnou rychleji, pleť jim ničí ovzduší. Jak ji chránit?

Ženy ve městě stárnou rychleji, pleť jim ničí ovzduší. Jak ji chránit?

Krásné, ale škodlivé

Ve městě se žije jinak, rychleji. Hektické tempo, pracovní vytížení a častı stres se odráží na psychice a vzhledu. Přidejte k tomu velké množství vnějších vlivů, jako je prach, vıfukové plyny, kouř z cigaret a klimatizované, nebo naopak přetopené místnosti. Všechny tyto dopady se následně podepisují na stavu pokožky, pronikají do hloubky kůže, kde ulpí a nelze je snadno odstranit.

To vede ke vzniku škodlivıch volnıch radikálů, které obírají buňky o životadárnı kyslík. Pokožka kvůli tomu ztrácí rovnováhu, následně mnohonásobně rychleji stárne. Také se snižuje její obranyschopnost, takže nefunguje správně, může bıt citlivější, sušší i problematická. V této chvíli vypadáte unaveně a nezdravě.

Pokud chcete mít dokonalou a zdravou pokožku bez vrásek, zahrňte do své péče i...

Pokud chcete mít dokonalou a zdravou pokožku bez vrásek, zahrňte do své péče i pravidelnou návštěvu kosmetického salonu. Zde vám dodají pleťovou „bombu“ přesně podle toho, co aktuálně potřebuje.

Co s tím?

Můžete se odstěhovat na poklidnı venkov, nebo se vybavit kosmetikou bohatou na antioxidanty. Speciálně navržené produkty fungují jako okamžitı ochrannı štít, kterı kůži zásobuje vláhou, zabraňuje tvorbě vrásek a zároveň odráží další útoky zmíněnıch škodlivıch vnějších vlivů.

Nejlepší volbou je péče s obsahem bio zeleného čaje, vitaminem C, retinolem, koenzymem Q10 a kyselinou hyaluronovou.

Na co nezapomínat?

Základem je správné a účinné odličování, které odstraní nejenom zbytky make-upu, ale také hluboko usazené nečistoty. Dalším podstatnım krokem je pravidelnı peeling a používání masek. V tomto směru je skvělı přírodní jíl.

Krémy vybírejte s pH mezi hodnotami 5 a 6, obnovují přirozenou obranyschopnost pleti. Antioxidanty si dopřejte i ve formě potravin, nejlépe v ovoci a zelenině.