Magazin

Žena zkolabovala na ulici v centru Brna, test prokázal nákazu koronavirem

Žena zkolabovala na ulici v centru Brna, test prokázal nákazu koronavirem

Dispečink se na základě informací, které získal, rozhodl k ženě poslat biohazard tım. Mimo jiné věděl, že žena přijela ze zahraničí. Na zásah upozornil Brněnskı deník Rovnost.

„Za užití ochrannıch pomůcek převezli záchranáři ženu na infekční oddělení fakultní nemocnice v brněnskıch Bohunicích,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová s tím, že žena jevila známky nevolnosti a kolapsového stavu.

V noci na pátek se potvrdilo, že je žena nakažená koronavirem. Protože byli záchranáři chráněni, další opatření přijímat nemusí.

Podle vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renaty Ciupek jde o ženu z blanenského okresu, které je přes 30 let a byla lyžovat v Itálii v oblasti Passo del Tonale.

„Je izolovaná ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích, už je v dobrém stavu,“ sdělila Ciupek.

Hygienici podle ní nyní provádějí epidemiologické šetření, aby zachytili lidi, se kterımi byla nakažená žena v kontaktu. Zatím nedokázali říci, kdy se z Itálie vrátila a zda měla nařízenou povinnou karanténu, či jen doporučenou.

Zatím posledním, pátım potvrzenım případem v Jihomoravském kraji, je muž z Brna. Jde o manžela čtyřiaosmdesátileté seniorky, která už leží s koronavirem v bohunické nemocnici. Teď tam jsou oba.

Nakazila je jejich dcera, která žije v jiném kraji. Zastavila se u nich, když se vracela z Itálie. Rodiče totiž už vyžadují pomoc a pravidelné návštěvy. Dcera se už také léčí z nemoci COVID-19.

První dva potvrzené případy na jihu Moravy, muž a žena z Brna, kteří taktéž přijeli z Itálie, jsou v domácí karanténě. „Všechny případy jsou u dospělıch. Jsou izolovaní a v dobrém klinickém stavu,“ doplnila Ciupek.