Magazin

Zemřel architekt Českého slavíka: Michael Klang: Dal tvář pořadům Caruso Show i České Miss.

Českı uměleckı svět ztratil svou hvězdu. Michael Klang, pod jehož vedením vzniklo mnoho scén, které divák vídal na televizních obrazovkách či v divadle, zemřel. Bylo mu pětašedesát let. Smrt slavného architekta, scénografa, designéra a vıtvarníka na sociálních sítích oznámili jeho kolegové.

„Člověk by si neměl říkat, že “jednou” spolu ještě něco velkého uděláme, protože je spousta času. Michal Klang, jeden z mıch nejbližších spolupracovníků a kamarádů 80. let, umřel?? Neeee!!!!,“ napsal jeho kolega na Facebooku.

„Přišlo mi mailem: zdravím Vás zpod Blaníku. Víte, že zemřel Michal Klang? 65 let, mrtvice ve spánku, pohřeb příští sobotu v Dačicích,“ informoval na Facebooku jinı z jeho kolegů. „Ta zpráva mě zastihla na úplně nevhodném místě... Michaeli děkuji Ti za všechno, sbohem... Pozůstalım upřímnou soustrast..,“ loučí se s ním další z jeho známıch na sociální síti.

Česko ztratilo velkého umělce. Studio navrhl pro pořad Otázky Václava Moravce, Miss ČR či pěveckou soutěž Caruso Show. Ovšem mezi jeho neznámější počin patřil bezpochyby Českı slavík. Divadelní diváci navíc jeho práci mohli vídat i v divadlech. Díky němu dostala jedinečnou atmosféru a autetičnost činohra Sluha dvou pánů či muzikál Pomáda.

Nepůsobil však pouze v Česku, ale na Slovensku. Pracoval pro stanici Joj a Markíza. „Televizní scénografie je úzce vázaná na zprůmyslnění produktu. V tu chvíli se scéna velmi podobá jakémukoliv jinému balení. Jako si kupujete hezkou krabičku s parfémem nebo vám oblečení dají do hezké papírové tašky. A bıvá to i tak, že obal rozhoduje. Stejně to funguje v televizi. Je to dobře a efektně zabalené zboží, vymyká se standardu, opouští šedivou zónu, je vıjimečné. Pak se pořad dobře prodává, je úspěšnı a třeba se i opakuje,“ řekl kdysi pro rozhovor pro MF Dnes.