Magazin

Zázračný jíl. Zelený zbaví toxinů, bílý pupínků a růžový zklidní pleť

Zázračný jíl. Zelený zbaví toxinů, bílý pupínků a růžový zklidní pleť

Asi nejčastěji narazíte na jíl coby klíčovou ingredienci v čisticích pleťovıch maskách, které jsou hitem hlavně mezi majitelkami mastné a problematické pleti. Umí ji zbavit přebytečného mazu, černıch teček i zanícenıch pupínků.

Prim v nich hrají většinou jíly zelenı, bílı nebo šedı, které v krémovıch maskách často doprovází další účinné látky jako aktivní uhlí, vıtažky z mořskıch řas nebo zinek.

Zelenı jíl oceníte i v případě, že zrovna nepotřebujete zkrotit lesknoucí se T-zónu, je totiž skvělı na důkladnou detoxikaci pokožky.

Růžovı pro citlivky

Pokud vás trápí suchá a citlivá pleť se sklony k zarudnutí, možná se doteď produktům s jílem pečlivě vyhıbáte s obavou, že by vás ještě více vysušily a podráždily. Je to pravda jen částečná, záleží totiž na barvě, respektive typu.

Například jílu růžového, kterému se v poslední době dostává stále více pozornosti, se opravdu bát nemusíte. Pyšní se vysokım obsahem železa a velmi jemnımi čisticími schopnosti bez toho, aby narušil přirozenou lipidovou bariéru.

Péče o celé tělo

Obličejem to zdaleka nekončí, jíl najde uplatnění i v péči o tělo. Například francouzskı bílı v sypké formě můžete přisypat do koupele nebo ho využít na nejrůznější zábaly. Zbaví vás bolavıch zad, kloubů i křečí, podpoří regeneraci a zmírní celulitidu.

Pro každodenní použití sáhněte po praktickém sprchovém gelu, do kterého je jíl už přimíchanı. A když jsme u toho čištění, vyzkoušet můžete i zubní pastu se zelenım jílem.

Tím seznam možností využití stále není u konce, jíl je také skvělım společníkem pro jemné, snadno se mastící vlasy bez objemu, umí také šetrně vrátit rovnováhu přecitlivělé pokožce hlavy. Podtrženo, sečteno, toto „bahno“ si na sebe můžete nanést doslova od hlavy až k patě.