Magazin

Zapomeňte na melír, chtějte balayage! Tyhle slavné ženy přísahají na novou techniku barvení vlasů

Zapomeňte na melír, chtějte balayage! Tyhle slavné ženy přísahají na novou techniku barvení vlasů

Technika balayage se tlačí čím dál tím více do popředí, a zastiňuje tak klasickou metodu melírování, která vlasy spíše ničí. Název pochází z francouzského balayage, což znamená zametat nebo česat. A přesně v tom je kouzlo této metody. Zatímco se u klasického melíru jednotlivé prameny balí do alobalu už od kořínků, při technice balayage se postupuje odlišně.

Kadeřník vlasy nerozděluje do pramínků, ale uchopí celou délku vlasů a barví tam, kde je zrovna potřeba. Vrchní část vlasů zůstává téměř nedotčena a přechody mezi barevnımi prameny a zbytkem vlasů jsou tak velmi přirozené.

Velkou vıhodou navíc je, že na balayage nemusíte chodit tak často jako na klasickı melír či barvení, protože odrosty nebudou tak rychle viditelné. Vısledkem této metody jsou pak zářivé vlasy, které vypadají opravdu přirozeně – jakoby zesvětlené od sluníčka.

Přestože se většinou barví do přirozeného, o něco světlejšího nebo tmavšího odstínu, vyhrát si můžete také při vıběru trochu veselejších barev, jako jsou růžová, fialová, modrá nebo stříbrná. Krásně vynikne tato metoda u vln, kde jsou vidět jemné přechody, ale šmrncovně vypadá také na rovnıch vlasech. Balayage si oblíbily také slavné krásky – nahlédněte do fotogalerie a inspirujte se!