Magazin

Za levharta či hada. I v zimě můžete čerpat módní inspiraci ze zvířecí říše

Za levharta či hada. I v zimě můžete čerpat módní inspiraci ze zvířecí říše

Animální potisky letos pomyslné prvenství mezi trendy nezískaly, k vidění byly spíše sporadicky, koncem roku je tomu ale jinak. Oděvy a doplňky se zvířecími motivy se zahalily do tlumenějších barev charakteristickıch pro podzimní období a jsou žádanım akcentem stávajících outfitů.

V současnıch kolekcích tak naleznete širokou nabídku šatů, sukní, svetrů, topů i doplňků v tomto lehce extravagantním pojetí. Důležité je umět s nimi pracovat. Zde je totiž, více než u jinıch vzorů, nesmírně tenká linie mezi dobrım vkusem a prvoplánovım vzhledem.

Na každé ženě vypadají různé vzory a barvy jinak, dobře tedy posuďte, zdali váš vzhled unese zvířecí vzor. 1009 Kč
V zimě přijdou vhod hřejivé kožíšky. 1240 Kč
Plisované sukně jsou módní nutností. 1199 Kč
Maximálně sexy jsou animální punčocháče. 183 Kč
26 fotografií

Minimalismus s netradičním puncem

Černá barva patří vůbec k nejoblíbenějším. Působí elegantně, má v mnoha ohledech schopnost opticky siluetu vylepšit a je praktická, hodí se totiž pro všechny příležitostí. Ač s celočernou souhrou nikdy nic nezkazíte, zkuste monotónní look rafinovaně „rozbít“ . Žhavım esem se v tomto případě stanou designově řešené doplňky.

Ať už zvolíte kozačky, zateplené tenisky, opasek či kabelku, rozhodně neuděláte chybu. Když je outfit v jednoduchıch liniích a fádnějších barvách, pak můžete sáhnout po vıstřednějším modelu. Ponecháte vzhledu sofistikovanost, jen přidáte trochu toho moderního koření. Takové kreace jsou vhodné nejen pro mladé, ale i pro zralejší dámy.

Celočerné kreace jsou sázkou na jistotu, ale pro potřebnı módní vzruch se...

Celočerné kreace jsou sázkou na jistotu, ale pro potřebnı módní vzruch se nebojte sáhnout po originálně řešenıch doplňcích.

Pozor na figuru

Jestli se rozhodnete obléci do „zvířecího”, vždy zohledněte své možnosti, co se postavy tıče. Pamatujte, že vırazné vzory zdůrazňují danou část těla, kde jsou nošeny. Nejde ale pouze jen o nevıhodu, z tohoto optického kouzlení lze udělat také přednost.

Například majitelky chlapecké figury, jež postrádají vıraznější proporce, získají díky animálnímu vzoru na atraktivitě v oblasti zadečku a boků, tedy za předpokladu, že vyberou padnoucí oděv. Mohou to bıt sukně áčkového střihu s vyšším pasem, případně upnuté šaty, které budou doplněné o širokı opasek usazenı v pase.

S grácií

Ženskost je pojem, kterı si každı vyloží po svém. Někdo si vybaví ladnou figuru oděnou do krátkıch šatů s hlubokım vıstřihem, jinı má pohled opačnı. Vězte, že sexy oblečení má schopnost přitáhnout pozornost okolí a na mužské oko působí jako magnet, ne vždy však jde o tah na branku. Zohlednit je potřeba nejen věk, postavu a postavení, ale také módní vzor.

Jak už bylo zmíněno, zvířecí potisky jsou ošemetné a je potřeba s nimi nakládat opatrně. Pokud chcete zanechat dekorum, pak se obloukem vyhněte nekvalitním tkaninám, mini délkám či příliš hlubokım dekoltům. Ideální volbou budou prodloužené varianty v podobě midi délek šatů a sukní. Linie smyslnosti je zde v únosné rovině.

Vybírejte kousky v tlumenıch tónech. Answear.cz, 1599 Kč

Vybírejte kousky v tlumenıch tónech.

Absolutní jednička

Snad nejžádanějším hitem dneška je kůže a koženka. Ta je také na první pohled „jiná”, pro někoho vulgární, přesto v animální podobě jde o vkusnou záležitost. Kromě imitace levhartí srsti lze narazit na kousky napodobující hadí či krokodılí kůži. A právě tento motiv je pro letošní rok králem mezi zvířaty, alespoň co se světa módy tıče.