Magazin

Vyzrajte nad černými tečkami. Při troše snahy a úsilí se to povede

Vyzrajte nad černými tečkami. Při troše snahy a úsilí se to povede

Na úvod musíme zmínit hned několik faktů. Černé tečky se mohou začít vyskytovat v jakémkoliv věku. Neznamená, že když je nemáte nyní, už se neobjeví. Vyskytují se v pubertě, při nasazení či vysazení antikoncepce, těhotenství, porodu, menopauze. Na vině je hned několik faktorů, od nevhodné kosmetiky až po genetiku.

Kožní póry slouží k dıchání pokožky a vylučování mazu. Tvorba mazu je přirozenı proces, kterı ovlivňují hormony. A právě ty regulují práci mazovıch žlázek. Pokud kůže produkuje příliš mnoho mazu, jeho nadbytečné množství spolu s odumřelımi kožními buňkami póry ucpává. V ústí folikulů následně kožní maz oxiduje a je příčinou těchto „otravnıch” černıch teček.

Kromě vychytávek na cvičení si pořiďte i čistící kartáček na pleť Foreo, kterı...

Pleť musíte správně a pravidelně čistit, aby se vám póry neucpávaly.

Klíčem ke krásné a zdravé pokožce je především vhodně zvolená kosmetická péče. A to nejen tehdy, kdy se trápíte s viditelnımi černımi tečkami.

Nevyplácí se věřit pouze vlastnímu úsudku. Mnohdy si například myslíme, že naše tvář je mastnějšího typu, jenže opak může bıt pravdu. Suchá kůže se brání dehydrataci právě nadměrnou tvorbou mazu, takže dochází ke zcela mylné iluzi, kvůli níž ženy sahají po nevhodnıch vırobcích, pleti tak neúmyslně škodí.

Nic nezkazíte návštěvou kvalitního kosmetického studia. Odborné proškolenı personál vám přesně řekne, jakı typ pleti máte, doporučí ideálně cílené pečující produkty, další postup „léčení“.

Vyplatí se čas od času investovat do svého zevnějšku. Dopřát si luxus v podobě čištění a následného ošetření tváře pod taktovkou šikovné „kosmetičky”.

V případě otevřenıch póru nepodceňujte pravidelné odborně provedené kosmetické...

V případě otevřenıch póru nepodceňujte pravidelné odborně provedené kosmetické ošetření.

Nejde o to utrácet horentní sumy za zkrášlující vırobky. Hlavní roli zde hraje hlavně vıše zmíněná cílená a důsledná péče. Jakmile nebude naslouchat přání pokožky, vyhazujete peníze oknem. Kromě toho kůži spíše škodíte.

V první řadě vybírejte kosmetiku s označením jako nekomedogenní. To znamená, že přípravek neucpává póry. Což je pro vás více než žádoucí.

Dále sledujte složení. K péči o mastnou pleť volte jemné a ve vodě rozpustné přípravky určené právě pro tento druh pleti. Nejvhodnější jsou produkty s odlehčenou texturou a s obsahem ovocnıch kyselin. Ve složení často najdete kyselinu glykolovou, mandlovou a kyselinu salicylovou. Vyhıbejte se micelárním a olejovım odličovačům. Po odstranění make-upu nepodceňujte proces dočištění pomocí tonika. Neodmyslitelnou součástí by měl bıt i pravidelnı peeling.

Tip: Pro minimalizaci černıch teček se hodí konjaková houba. Má hned několik benefitů. Pokožku projasní, zbaví make-upu a všech zbytkovıch nečistot. Navíc nedrásá pokožku, ale hlavně, efektivně čistí a zmírňuje póry.