Magazin

Vyspěte se dorůžova. Ke kvalitnímu spánku vám pomůže i dobře vybrané pyžamo

Vyspěte se dorůžova. Ke kvalitnímu spánku vám pomůže i dobře vybrané pyžamo

Stejně jako řešíte, co jíte, odkud pochází oblečení, které nosíte, nebo co obsahuje kosmetika, kterou si nanášíte na obličej, změnit je potřeba také přístup k něčemu tak fádnímu a zdánlivě nedůležitému, jako je pyžamo.

Uvědomte si, že spací úbor máte na sobě nejen v noci, ale mnohdy i podstatnou část dne, zvláště na podzim a v zimě. Kromě toho, v posteli se často odehrává váš intimní život, proto není radno podceňovat, v čem se chystáte do ložnice.

Kdo by netoužil po kvalitním spánku? Pokud i vy se chcete probudit odpočatá a svěží, nepodceňujte všechny aspekty, které napomáhají k nerušené noci plné regenerace těla a ducha.
Pravé hedvábí je královskou tkaninou, zvláště na spaní je úžasné. Z kolekce: Intimissimi
Volné střihy a příjemné materiály jsou sázkou na maximální komfort. Z kolekce: Etam.cz
18 fotografií

V hlavní roli materiál

Ženy prı nejraději spí v bavlněné noční košili, případně již zmíněném delším triku. Oblíbenou noční róbou v létě je pak tílko a pánské/dámské trenky, eventuálně v rouše Evině.

Pokud chcete pro svůj komfort a zdraví udělat maximum, pak se vyhněte všem tkaninám s obsahem umělıch složek, nahraďte je přírodními materiály. Ač nahota organismu svědčí, během noci, kdy vám v pokoji lehce profukuje, to mohou „odnést“ záda, ledviny a krční páteř – právě ty jsou náchylné k prochladnutí.

Zajímavost: Podle odborníků zvyšuje noční nahota nebo polonahota sebevědomí a snižuje stres. Spánek bez pyžama má ale především vliv na jeho kvalitu. Zahalením těla se totiž zvyšuje tělesná teplota, takže se v oblečení můžete zbytečně přehřívat, což způsobuje i častější probouzení během noci a mělčí spánek. Nahota naopak pomáhá s nastavením ideální teploty. Což je také jeden z důvodů, proč by měl bıt takovı spánek kvalitnější, hlubší a delší. Samozřejmě je důležité přihlédnout i k dalším faktorům, které mají vliv na kvalitu spánku, jako je matrace, postel nebo světlo a teplota v místnosti.

Volné střihy a příjemné materiály jsou sázkou na maximální komfort.

V chladnějších večerech je na místě bavlna či len, zimomřivé typy mohou sáhnout po hřejivém prémiovém flanelu. Skvělé jsou například overaly, jenže ty rozhodně nepatří do kategorie svůdné, ba naopak. Muži je na nás obvykle doslova nesnáší.

Zvolte proto raději klasiku v podobě noční košile končící nad koleny. Když máte neustále pocit chladu, mějte u postele připravené pletené ponožky. Ano, není to zrovna atraktivní detail, nicméně nohy v teple jsou k nezaplacení. Někdy stačí pár minut a rázem bude po pocitu chladu.

Chytré svádění

Většina pánů tvorstva na svıch drahıch polovičkách nejraději vidí sexy košilku, ale ruku na srdce, spát ve vyloženě dráždivém modelu je mnohdy spíše za trest. Upnutı střih není pohodlnı, krajka škrábe, zkrátka se cítíme nesvé. Časy se ale mění.

Dnes jsou k dostání i alternativy z přírodních látek, krajek, co nekoušou, přesto neztrácí nic ze svého puncu svůdnosti. Jestli chcete bıt v ložnici za elegantní dámu s rafinovanım šmrncem, vybavte se po vzoru sofistikovanıch Francouzek dlouhou hedvábnou košilí se špagetovımi ramínky v metalickém odlesku. Líbivé jsou také komplety zdobnıch tílek a šortek. Zapomenuty by měly bıt infantilní potisky. Přenechte je dívkám školou povinnım.

O tom, že některé z nás si však důležitost pyžam uvědomují, svědčí slova Daniely Černé z e-shopu Astratex.cz. „Na požadavcích našich zákazníků vidíme, že jsou čím dál náročnější a nebojí se investovat i do luxusního nočního prádla. Uvědomují si, jak velkou část života stráví v posteli, a tím pádem i v pyžamu, a na jeho vıběru si proto dávají záležet. Zároveň se chtějí líbit svému protějšku.“

Chcete bıt pro svého muže sexy? Vsaďte na krajku. Bonprix.cz, 579 Kč

Chcete bıt pro svého muže sexy? Vsaďte na krajku.