Magazin

Vysněný dům stavěli svépomocí čtyři roky. Plot jim zničila vichřice

Vysněný dům stavěli svépomocí čtyři roky. Plot jim zničila vichřice

Každı malı kluk má nějakı sen.I já jsem měl své sny, které jsem chtěl naplnit.První byly brusle, protože jsem miloval hokej.A jelikož zimní stadion v našem městě v České Kamenici dodnes nestojí, nebylo možné sen zrealizovat.

Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstal v panelovém bytě a prázdniny trávil u babičky v domě se zahradou, bylo druhım snem postavit si dům.Vše začalo před čtrnácti roky, když jsme se s přítelkyní rozhodli koupit pozemek. Šli jsme na úřad a požádali o předem vybranou parcelu. Mezi tím se o tento pozemek přihlásili další zájemci. Úředníci proto zvolili losování z klobouku. Den před losováním přítelkyni kousl nechtěně pes.

Řekl jsem jí, ať losuje obvázanou rukou, že nám to třeba přinese štěstí. Dopadlo to právě opačně, vytáhli jsme špatně a o pozemek přišli.

O tři měsíce později se na nás usmálo štěstí a vybrali jsme si pozemek, kterı byl ještě lepší. Parcela byla na lukrativním místě sto metrů od centra a krásně zastrčená od hlavní silnice. Okolní zahrádky osázené stromy a přes silnici les. Klasickı příklad toho, že někdy je vše zlé, také k něčemu dobré.

Vyřídili jsme si hypotéku a začali svépomocí stavět. Trvalo to čtyři roky. Na kvalitně materiálů jsme nešetřili, a tak nám postupně finance došly. Požádali jsme o navıšení hypotéky. Banka nám vyšla vstříc. Během těchto let jsme měli svatbu a narodil se nám syn.

Dodělali jsme dům uvnitř a začali jsme přemıšlet, co uděláme dál, protože se finance opět tenčily. Vrhli jsme se na zahradu, kde jsme potřebovali terasu a oplocení, protože máme čtyřnohou kámošku Belinku, které bylo letos v dubnu dvanáct let.

Terasu jsme provizorně vybetonovali a rychle se pustili do plotu. Je dlouhı čtyřiatřicet metrů a pouze na dvou stranách, na dalších je pletivo a smrčky. Plot jsme chtěli neprůhlednı, protože máme na boku řadové garáže.

Plot se nám podařilo postavit. Podezdívka je z bloků a plaňky dřevěné. Plot byl první dva roky krásnı, kolemjdoucí jej obdivovali a já byl hrdı na naši práci.

Nicméně zub času začal působit a dřevěné plaňky ztrácely barvu a lesk, dřevo postupně sesychalo a praskalo. I přes další nátěr se původní vzhled plotu nevrátil. Začali jsme přemıšlet, jak mu pomoci, když dílo zkázy dokonala před dvěma měsíci vichřice, která se kolem nás prohnala a deset metrů plotu vyrvala ze základů.

Proto jsem se rozhodl přihlásit do vaší soutěže. Chtěli bychom plot moderní, nestárnoucí a lahodící oku i po mnoha letech. Zkrátka pěknı plot, kterı by splňoval všechny požadavky.

Komerční sdělení