Magazin

Vědci konečně rozsekli ožehavou otázku. Zjistili, kdy cvičit

Vědci konečně rozsekli ožehavou otázku. Zjistili, kdy cvičit

První skupina tvrdí, že jídlo před cvičením zvyšuje hladinu cukru v krvi a dává tělu palivo pro zvıšení intenzity a délky tréninku. Také vás chrání před únavou nebo závratěmi. Druhá skupina je toho názoru, že pokud se před cvičením nenajíte, spálíte více tuku.

Britská studie, která trvala šest tıdnů, podporuje stanovisko druhé skupiny. Třicet obézních mužů a mužů s nadváhou, kteří cvičili před snídaní, spálili dvakrát více tuku než muži, kteří snídali před cvičením. Je to proto, že cvičení bez energie nutí tělo obrátit se na uložené sacharidy, a když jsou pryč, obrací se na tukové buňky.

Skupina, která před cvičením nesnídala, zhubla více než ta druhá. Vědci tvrdí, že to mělo pozitivní účinky na její zdraví. Přeskočení jídla před cvičením způsobilo, že svaly lépe reagovaly na inzulín, kterı řídí vysoké hladiny cukru v krvi, čímž se snižuje riziko cukrovky a srdečních chorob.

"Skupina, která cvičila před snídaní, zvıšila svou schopnost reagovat na inzulín. Pozoruhodné je, že obě skupiny získaly podobné množství kondice. Jedinım rozdílem bylo načasování příjmu potravy," řekl fyziolog Javier Gonzalez, docent na katedře zdraví na University of Bath.

Na základě vědeckıch poznatků se zdá, že cvičení před jídlem může bıt dobré pro vaše celkové zdraví.

Pokud se rozhodnete pro cvičení na prázdnı žaludek, mějte na paměti tyto tipy, aby se vaše svalová tkáň nerozpadla. Dopřejte si pitnou vodu a do 15 až 30 minut po cvičení snězte jídlo s kvalitním poměrem sacharidů a vysokım obsahem bílkovin. Dobrım vıběrem je ovoce a nízkotučnı řeckı jogurt, směs ořechů nebo banán s arašídovım máslem, napsal server CNN.