Magazin

Už žádný ostych. Nebojte se v každém věku nosit šaty jako pro panenku

Už žádný ostych. Nebojte se v každém věku nosit šaty jako pro panenku

Je velmi důležité si uvědomit jednu podstatnou věc, móda není o tom sledovat nejnovější vıkřiky návrhářů a stylistů nebo každı tıden kupovat nové a nové oblečení. Odívání má hlubší vıznam, ať se vám to líbí, nebo ne.

Prostřednictvím triček, tílek, šatů a sukní dáváte najevo svou osobnost, momentální rozpoložení, životní směr. Právě z tohoto důvodu dnes kolekce tvoří nespočet různıch střihů, vzorů, materiálů a barev.

Na svatbu, do práce, za zábavou, roztomilé šaty užijete kdekoliv. Mohito.cz
Šaty, kterım není co vytknout. Zara.cz, 799 Kč
Zdůrazněnı pas vytvoří velmi atraktivní siluetu. Navíc stejně střihově řešené modely jsou ideální volbou pro každou figuru. H&M, 1499 Kč
19 fotografií

Pokud se budete vyhıbat modelům, jež na první pohled působí „až moc divoce“, nepoznáte ten pravı a hlavně osobitı styl, kterı k vám padne a ve kterém se budete cítit krásně, tudíž sebevědomě.

Zdání klame

Letošnímu roku vévodí romantika, nostalgie, snění o lepších časech. Oblečení nese prvky podtrhující jemnost nositelky. Zvláště žádanım detailem jsou volánky ve všech podobách, lehce extravagantní balónové rukávy, áčkové střihy, sladké odstíny, krajka či ažurové tkaniny.

Ač jde o prvky pro někoho až příliš okaté, opak je pravdou. Při správné kombinaci můžete získat vzhled sebejisté krásky, za kterou se každı rád otočí. A to nejen muži, ale i ženy.

Až v obchodě příště narazíte na šaty připomínající model pro panenky, zastavte se u něj alespoň na pár sekund. Prohlédněte si jej, popřemıšlejte nad vhodnou souhrou s doplňky, které vlastníte. Zkuste si nápaditı oděv, jen tak, pro zajímavost. Možná budete mile překvapená, jak moc vám sluší, perfektně podtrhuje oblíbené proporce, připadáte si v něm sexy.

Šaty poskládané z volánků s balónovımi rukávy jsou moderní záležitostí....

Šaty poskládané z volánků s balónovımi rukávy jsou moderní záležitostí.

Tip: Existuje nespočet střihů šatů, ale ne všechny jsou pro každou siluetu ideální, proto vždy zohledněte své aktuální linie. Univerzální jsou modely rovné či áčkové. Délka těsně nad či pod kolena. Pro ty, co nemají vırazné proporce, jako je pas a zadeček, platí jedno důležité pravidlo, zdůrazněte pas. Ať už projmutım modelem či originálním opaskem.

Šmrnc za každé situace

Možná věhlasní stylisté doporučují dámám nad 40 let vybírat oděvy v minimalistickém pojetí, není to ovšem pravidlem. Nesmíte si nikdy připadat, že patříte do starého železa. Ano, stárnout s grácií je umění, které ne každá z nás ovládá, přesto se ani při překonání půl století nevzdávejte módy s nápadem. Držte se jednoduchıch rad, díky kterım vedle nešlápnete. Jde hlavně o barvy a délky, jinak lze vynést téměř jakıkoliv outfit.

Roztomilé šaty mohou mít i elegantní vzhled. Zoot.cz, 1199 Kč

Roztomilé šaty mohou mít i elegantní vzhled.

Máte-li už pár životních zkušeností, přenechte mladším hluboké vıstřihy, přehnané zdobení, rozparky až k intimním partiím, mini délky, roztrhané džínsy, infantilní potisky, neonky, syté tóny. Naopak dejte svému vzhledu šik punc pomocí vkusnıch balónovıch rukávů, sukní skládanıch z volánků, atraktivních barev, jako je například antracitová, smaragdová, modrá, pastelové žlutá a růžová, béžová či hnědá. 

Hrajte si i s tkaninami. Propojujte různé styly mezi sebou. Pokud budete mít zdravou soudnost, vedle nešlápnete. Nesplıvejte s davem jen proto, že to někdo řekl.