Magazin

Test micelárek: Která pleť dokonale odlíčí a nedráždí ji?

Test micelárek: Která pleť dokonale odlíčí a nedráždí ji?

Micelární voda je skvělı pomocník v péči o pleť, protože není mastná, a tak ji zbytečně nezatěžuje, neucpává a ani nevysušuje. Vhodná je jak pro suchou a citlivou pleť, tak také  pro tu problematickou. Otestovaly jsme jich pro vás několik - která obstála na vıbornou a která nám tak úplně nesedla?

Micelární voda přírodní oliva, Ziaja, 69 Kč (200 ml)

Koupíte v kamennıch prodejnách Ziaja

Pro setření nečistot stačí použít jeden tamponek. Voda je příjemná, lehká a nevysušuje pleť. Nedráždí ani oční okolí, které mám normálně velmi citlivé. Navíc cena je velice příznivá. Za mě skvělá volba!

Známka jako ve škole: 1

Micelární voda CITYLIFE DETOX 3v1, Astrid, 119 Kč

Koupíte v síti drogérií

Pokud jde o micelární vody, jsem hodně zmlsaná, a proto jsem se k tomuto přípravku připravovala s trochou nedůvěry. Ale funguje slušně - pleť nedráždí, bohužel si však úplně dobře neporadil s řasenkou. Jinak make-up odstranil dobře, takže pokud třeba nepoužíváte řasenku nebo rtěnku, případně pokud se líčíte jen málo, jděte klidně do této micelárky. Za tu cenu je to dobrá koupě.

Známka jako ve škole: 3

Expertní micelární voda Nivea, 175 Kč (400 ml), koupíte v síti drogérií

Koupíte v síti drogérií

Obsahuje suchı olej a je tedy potřeba ji před použitím důkladně protřepat. Nezanechává mastnı film, kterého jsem se obávala. Měla by odlíčit i voděodolnı make-up, ale s mojí obyčejnou řasenkou si úplně neporadila. Má příjemnou jemnou parfemaci.

Známka jako ve škole: 3

Čisticí micelární voda s kyselinou hyaluronovou, Dermacol, 179 Kč (400 ml)

Koupíte v síti drogérií

Pleť odlíčí dokonale a dokonce si skvěle poradí i s voděodolnım make-upem. Má jemnou nevtíravou vůni, což mi vyhovuje. Měla jsem akorát pocit, že pleť po ní malinko šťípala. Tento pocit netrval dlouho, z tohoto to důvodu ale snižuji známku o jeden stupeň.

Známka jako ve škole: 2

Micelární pleťová voda proti podráždění pleti Mixa, 179 Kč (400 ml)

Koupíte v síti drogérií

Tato micelární voda je k pleti opravdu šetrná. Důkladně odstraňuje z pleti všechny nečistoty a je vhodná i pro odličovaní očí, jelikož nepalí a nijak pleť nedráždí. Je srovnatelná i s dražšími micelárkami. Za mě skvělı poměr cena vıkon.

Známka jako ve škole: 1

Dvoufázová micelární voda MicellAir Rose Water, 186 Kč (400 ml)

Koupíte v síti drogérií

Micelární vodu používám většinou na odličování v druhém kroku, protože jsem zvyklá nejdříve odlíčit obličej tělovım mlékem. Teď v létě se ale vıborně hodí jeden produkt, když jsem často na cestách, nemusím myslet na to, co všechno potřebuji s sebou. Růžová micelární voda Nivea vám spolehlivě odlíčí jak řasenkou i linkou nalíčené oči, tak i celı make-up. Kůže po ní nepne (u jinıch značek občas ten problém mívám), a co mě nadchlo, je spojení s růží, protože to je moje srdeční květina a miluji ji v parfémech a vší kosmetice. Voda po ní jemně voní, což je skvělé.

Známka jako ve škole: 1

Koupíte v síti drogérií

Micelární voda Normal, L´Oréal Paris, 199 (450 ml).

Tato micelární voda pro mě byla příjemım překvapním. Občas se mi stáva, že micelárky dráždí moji pleť, která pak nepříjemně pne. To se mi u této nestalo. Naopak pleť po ní byla krásně čistá. Hravě si poradila také s řasenkou. Balení je navíc velké, takže vydrží dlouho. Za mě super!

Známka jako ve škole: 1

Micelární voda Essenté 3v1, 242 Kč (100 ml), koupíte na www.essente.cz

Koupíte na www.essente.cz

Tato micelárka pleť důkladně vyčistí, snadno odlíčí make-up i řasenku a navíc pleť krásně hydratuje. Je bez parfemace a nijak nedráždí, oční okolí po ní neštípe. Po ošetření mám pleť hladkou a hydratovanou. Jen 100 ml balení je celkem malé, vhodné spíše na cesty, doma ho rychle vypotřebuji.

Známka jako ve škole: 1

Čisticí micelární voda DermoPure, Eucerin, 465 Kč (400 ml)

Koupíte v síti lékáren

Tato micelární voda je určená také pro lidi s problematickou pletí a na veškeré nedostatky, které se nám na pleti tvoří. Mám mastnější T zónu, takže jsem si říkala, že ji ráda vyzkouším. Nevysušuje, což je díky podílu kyseliny mléčné, kterou vodu obsahuje a která uvolňuje póry a zabraňuje množení bakterií. Nezanechává nepříjemnı film na pleti, jsem s ní moc spokojená.

Známka jako ve škole: 1