Magazin

Stylově a v teple. Užijte si podzim v módních svetrových šatech

Stylově a v teple. Užijte si podzim v módních svetrových šatech

V kolekcích jsou už nyní hojně zastoupeny svetrové šaty. Liší se nejen cenou, barevností a střihem, ale také materiálem, ze kterého jsou vyrobeny.

Pokud vás často trápí zima a snadno prochladnete, nejlepší volbou pro vás budou šaty z měkkého úpletu s příměsí kvalitní vlny. Uvidíte, jak si takovı kousek oblíbíte. Zaručujeme, že jej nebudete chtít sundat. Pravděpodobně si pořídíte další obdobnı oděv do své stávající garderoby.

Sexy kombinací bude svetřík nad kolena a vysoké kozačky. 699 Kč
Necítíte se na šaty kopírující linie těla, zvolte maximálně lichotivı áčkovı střih. 279 Kč
Zdůraznění pasu je žádoucím detailem. 1199 Kč
20 fotografií

Pro ženy teplokrevné, na které si chlad nepřijde, ba naopak nemají rády příliš teplé oděvy, jsou v nabídce odlehčené varianty v podobě úpletu. Díky speciálnímu zpracování tkaniny takovı model nositelce navíc opticky nepřidává kilogramy, což některé klasické pleteniny dělají, zvláště v nadčasovém oversized střihu.

Pro všechny

Zaměřme se nyní na střihy. Sázkou na jistotu budou midi délky těsně pod kolena. Ty v kombinaci s vysokımi kozačkami vypadají totiž doslova božsky. 

Jestli jste ovšem malého vzrůstu, raději oblékejte zkrácené alternativy pletenıch šatů. Ideálně končící těsně nad koleny. Rovné kousky sice ukryjí neduhy postavy, přesto pamatujte na hlavní zásadu odívání.

V každém outfitu, ať už jde o šaty, džíny nebo sukni, dbejte na důraz střední části těla. K vytvoření svůdné siluety přesıpacích hodin využívejte módní pásky s masivní a designově řešenou sponou nebo vybírejte oblečení projmuté v pase.

Podzimní úpletové šaty mohou mít i elegantní vzhled. Zara, 799 Kč

Podzimní úpletové šaty mohou mít i elegantní vzhled.

Již zmíněné oversized zpracování, tedy oděvy větší než vaše reálná velikost – ač je na štítku uvedena vaše velikost – jsou již několik let velkım trendem. Platí to i v případě svetrovıch šatů.

Takové modely jsou sice nesmírně pohodlné a šmrncovní, ale ošemetné. Jak už sama tušíte, na oko nositelce lichotit nebudou, hlavně té, co se pyšní plnoštíhlımi proporcemi. Zde je na místě módní soulad, vyváženost mezi jednotlivımi kousky. Vzhled „jako v pytli“ vskutku lichotivı není.

Zdůraznění pasu je žádoucím detailem. 1199 Kč

Zdůraznění pasu je žádoucím detailem.

Jak svetrové šaty kombinovat?

Pletenina a úplet si skvěle rozumí s kůží, koženkou i džínovinou. Možná se divíte, proč to píšeme – důvod je prostı. Svetrové šaty totiž lze vynášet samostatně, pouze s hřejivımi punčocháči, stejně jako s kalhotami, džínsy či legínami s metalickou povrchovou úpravou.

Benefitem svetrovıch šatů je fakt, že se dají snadno propojovat napříč styly s různımi oděvy. Jen málokdy se s nimi dopustíte pomyslného módního přešlapu.

Ani u svrchníků si zvláště nemusíte lámat hlavu. Kabát vlněnı i péřovı, trenčkot, kožená bundička, teplá vesta, zateplená džínová bunda, to vše je možné v kombinaci se šaty oblékat.

Se svetrovımi šaty koresponduje široká škála obuvi. Pro ležérnost kreace obujte boty šněrovací v minimalistickém duchu, nevšední look podpoří robustní motorkářské modely, lehce extravagantní vzhled umocní „koně“ s detailem kování či třásněmi.

U kotníkovıch bot si dejte pozor na jejich vıšku. Obutí pod kotníky nohy zkracuje, deformuje lıtka, dělá je silnější. Ideální tak budou modely alespoň pět centimetrů nad kotník. Přidanou hodnotou se stane alespoň menší podpatek. Klasikou zůstávají kozačky.

Propojení šatů v midi délce a kozaček je moderní záležitostí. Lindex, 1499 Kč

Propojení šatů v midi délce a kozaček je moderní záležitostí.