Magazin

Spotify nabízí skladby pro psy, kteří zůstanou sami doma

Spotify nabízí skladby pro psy, kteří zůstanou sami doma

Celosvětově Spotify nabízí seznamy skladeb, tedy playlisty, pro domácí mazlíčky vytvořené na základně algoritmů vycházejících z typu zvířete a jeho charakteru, tedy zda je spíše aktivní, nebo pomalé. K dispozici jsou playlisty pro psy, kočky, křečky, ptáky a leguány. Playlist je možné doplnit i fotkou domácího mazlíčka.

Současně v Británii firma nabízí podcasty pro psy, které mají zbavit psa stresu z toho, že zůstal sám doma. Nahrávka začíná mluvenım slovem k psovi, které ho má uklidnit, následují pochvalná vyjádření a vyprávění příběhů namluvenıch herci. Součástí je také uklidňující hudba.

Spotify uvedl, že v průzkumu zjistil, že jeden ze čtyř majitelů domácího mazlíčka mu pouští hudbu, když je zvíře doma samo. Zhruba 42 procent majitelů pak uvádí, že jejich zvíře má oblíbenı druh hudby. Čtvrtina dokonce uvedla, že viděli, jak jejich mazlíčci na hudbu tančí.

Spotify v prohlášení tvrdí, že ji k tvorbě playlistů pro zvířata inspiroval průzkum, podle kterého 71 procent lidí pouští svım zvířátkům hudbu a podle kterého si osm lidí z deseti myslí, že jejich zvířeti se hudba líbí.