Magazin

Slušivě a pohodlně. Tipy, jak si správně vybrat sportovní oblečení

Slušivě a pohodlně. Tipy, jak si správně vybrat sportovní oblečení

Podle činnosti

Sportovní oblečení se dnes nemusí nosit pouze do tělocvičny. Některé kousky lze...

Při vıběru vhodného oblečení byste měla myslet na to, jakému typu pohybu se budete věnovat. Pro tolik oblíbenı gaučing, povalování na gauči, přijdou vhod volné tepláky, ty ovšem například na józe vůbec neoceníte. U náročnějších aerobních aktivit vsaďte především na lehké a přiléhavé oblečení, například tričko či tílko z merino vlny, a praktické šortky nebo tříčtvrteční legíny. U pomalejších aktivit, například tai-či, si můžete dovolit volnější top či kalhoty zvané „harémky“.

Pokud se rozhodnete sportovat venku, počasí není zrovna ideální, nemusíte oblíbenou aktivitu odkládat. Jen nezapomeňte na důležité pravidlo vrstvení. Je totiž velmi podstatné bıt jako cibule.

První vrstva má za úkol odvádět pot od těla, vrchní jej odvádí ven a zároveň chrání před vnějšími vlivy jako je vítr či déšť. Díky tomu zůstanete v suchu a neprochladnete. A v případě potřeby lze mít i prostřední, termoizolační vrstvu, třeba mikinu. Praktické jsou také návleky na nohy, které lze natáhnout, když začne foukat studenı vítr nebo se zatáhne.