Magazin

Šlechtická svatba roku: Nejmladší Napoleon si bere pravnučku českého krále!

Šlechtická svatba roku: Nejmladší Napoleon si bere pravnučku českého krále!

Snoubenci spolu už pořádně dlouho randí. Poprvé se setkali už v roce 2002 na osmnáctıch narozeninách svého společného bratrance prince Felixe Lucemburského. Mladému Napoléonovi bylo tehdy patnáct, Olympii čtrnáct. A jaké je Olympiino napojení na české krále? Otcova babička z maminčiny strany Gundelinde Bavorská byla nejmladší dcerou Ludvíka III. a Marie Terezy Rakouské-Este, která se narodila roku 1849 v Brně.

Zásnuby oznámili letos v březnu. Jean-Christophe prozradil, že Olympii požádal o ruku ve švıcarském Prangins u Ženevského jezera, kde žije jeho babička, princezna Alix Napóleon. Byli prı na procházce v lese, když začalo sněžit, a z prince ta otázka doslova vystřelila.

Pár má za sebou už i první skandál. 1. dubna totiž v Paříži z princova zamknutého mercedesu ukradli zásnubní prsten, kterı zdobí vzácnı diamant z koruny princezny Evženie. Zloději byli ovšem během několika dní chyceni a prsten navrácen.

Svatba se uskuteční 19. října v Les Invalides, a spojení hlavy domu Bonapartů a bavorské hraběnky je označováno za nejsledovanější šlechtickou svatbu letošního roku.