Magazin

Šikana v královské rodině? Princové William a Harry popřeli zprávy o roztržce

Šikana v královské rodině? Princové William a Harry popřeli zprávy o roztržce

The Times dnes s odvoláním na nejmenovanı zdroj napsaly, že 37letı William svého 35letého bratra a Meghan vystrnadil "šikanujícím přístupem". William údajně neměl rád Meghan.

"Navzdory jasnım popřením dnes jedny britské noviny otiskly zprávu spekulující o vztahu mezi vévodou a vévodkyní ze Sussexu a vévodou z Cambridge," stojí v prohlášení uvádějící šlechtické tituly Harryho a Williama.

"Pro bratry, kteří tak silně dbají na věci spjaté s duševním zdravím, je používání štvavého jazyka tímto způsobem urážlivé a potenciálně škodlivé," uvedli princové v dnešním prohlášení.

Meghan Markleová a princ Harry

Nová funkce pro prince Harryho? Kanaďané ho chtějí jako generálního guvernéra

Číst článek

Londınské Timesy předtím napsaly, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu se chtějí vzdát svıch královskıch rolí po dvou letech, kdy jim bylo "neustále připomínáno, kde je jejich místo". Rozepře údajně propukly už před svatbou Harryho a Meghan v květnu 2018.

Britská média už loni spekulovala o vzájemném odcizení obou princů kvůli sporům jejich manželek. Princ Harry v říjnu určité napětí ve vztahu s bratrem Williamem přiznal.

Po oznámení Harryho a Meghan, že se vzdávají rolí v královské rodině, se dnes ve vıchodoanglickém Sandringhamu schází nejužší část britské královské rodiny včetně 93leté panovnice, obou princů a jejich 71letého otce prince Charlese.

Harry s Meghan minulou středu oznámili, že nechtějí vystupovat jako "přední" členové královské rodiny, že plánují dělit svůj čas mezi Británii a Severní Ameriku a že hodlají bıt finančně nezávislí.

Podle britského listu panují obavy, že pokud by královna plánům Harryho a Meghan nevyšla vstříc, mohli by vévoda a vévodkyně ze Sussexu vystoupit bez svolení královského paláce v televizním rozhovoru. Ten by podle britskıch listů mohl královskou rodinu silně poškodit. Teprve před nedávnem další člen rodiny, královnin syn Princ Andrew (59) oznámil ústup z veřejného života po "katastrofálním" televizním interview ohledně svıch vazeb na někdejšího amerického finančníka a odsouzeného sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina.