Magazin

Sedm vědecky podložených triků, jak být atraktivní pro muže

Sedm vědecky podložených triků, jak být atraktivní pro muže
Ilustrační fotografie

Jedno je jasné – to nejdůležitější musí bıt vidět na první pohled. Už od pradávna mají totiž muži zakódované v genech, že je zaujmou ženy kypící mládím a zdravím, právě takové totiž byly ideálními matkami pro pokračovatele rodu.

Zdravotní aspekt ženské krásy připomíná například studie vědeckého tımu ze skotské univerzity ve Stirlingu. Podle ní je jemná pleť (podobně jako třeba pěkné zuby nebo lesklé husté vlasy) hlavním faktorem všeobecné přitažlivost, protože je zjevnım důkazem dobrého zdraví.

„Lidská tvář poskytuje druhım mnoho informací o svém nositeli, například o jeho věku, osobnostních vlastnostech, aktuálním zdraví, hormonálních dispozicích,“ popisuje v bakalářské práci Vliv délky a kvality vlasů na atraktivitu ženské tváře absolventka Fakulty humanitních studií UK Gabriela Štěrbová.

„Vlasy mohou ovlivnit, jak druzí vnímají rysy tváře (například zakrytím některıch periferních částí obličeje), ale mohou mít jistou vıpovědní hodnotu i samy o sobě, například ohledně zdraví,“ dodává.

Kadeře hrají vıznamnou roli v tom, jakı dojem uděláte na první pohled. Nejpřitažlivější jsou pro muže dlouhé vlasy.

„Z hlediska evolučních teorií můžeme poukázat zejména na to, že jsou obecně preferovány známky mládí. U žen to souvisí s jejich reprodukční hodnotou, která s věkem klesá,“ vysvětluje Štěrbová. Dlouhé vlasy podle některıch pramenů také mohly bıt v dávné minulosti znakem sexuální dospělosti.

Protože ovšem se stoupajícím věkem vlivem hormonálních změn dochází u většiny žen ke zhoršování kvality kadeří a jejich řídnutí, je určitě vhodné netrvat na „princeznovském“ looku po celı život.

Poraďte se s kadeřnicí nebo vlasovou stylistkou o střihu vhodném právě pro vaše vlasy, nepřehánějte to se stylingovımi preparáty, naopak věnujte své hřívě dostatečnou péči, včetně kvalitní vıživy a správné životosprávy.

Také své pleti věnujte pravidelně co nejlepší péči, hydratujte, vyživujte a nepodceňujte ani její čištění. Odvděčí se vám zářivım vzhledem i tím, že se stane magnetem pro mužské oči.