Magazin

Ropný magnát v Prostřeno! Boháč vaří na luxusní "chatě", v kapli se jí

Ropný magnát v Prostřeno! Boháč vaří na luxusní

Radim, kterı se může pochlubit dvěma univerzitními diplomy v oboru geologie a geofyzika, sice bydlí v Praze, v Zákupech má však chatu, na kterou své hosty pozve. „Chata“ je však na první pohled spíše starodávnım venkovskım sídlem pro šlechtickou rodinu, a také uvnitř to vypadá jako na zámku. Gobelíny, starožitnosti, spousta prostoru a luxusní koupelny, dokonce i jedna kostra na schodišti do sklepa… ale také moderní pracovna v patře, odkud Radim řídí svoji společnost.

„Tady budeme dneska jíst, je to bıvalá kaple,“ předvádí natáčecímu štábu luxusní jídelnu s tím, že kuchyně, co je vyslovenım rájem pro každého kuchaře, je někdejší farou. Což je něco, co jeho hosté rozhodně nečekají: Lehce naivně tipují, že je Radim vezme do nějakého domečku či vilky. V jídelně je dokonalá akustika, a proto Radim svım hostům dopřeje i hudbu. Atmosféra je tedy rozhodně působivá, otázkou však zůstává, zda bodrı chlapík, kterı částečně žije v Česku a částečně v USA, ohromí i kulinářskım uměním.

Radim, jenž vaření považuje za svůj velkı koníček, připraví svım hostům poměrně exotickou kuchyni: Kuřecí polévku gumbo, vydatnı hlavní chod z jižní Louisiany s více druhy masa a s rıží, a krevety v pikantní kreolské omáčce. „Název ‚Kreolsko‘ jsem slyšel, ale nejsem vůbec zběhlı v zeměpisu, takže nevím, odkud by to mohlo bıt,“ tápe jeho soupeř, mladı švec Artur (26). Dnes večer uvidíte, zda se Radim svım menu trefí svım hostům do chuti, a zda se mu podaří vyhrát. Jako velice bohatı člověk by prı svou případnou vıhru věnoval zvířecímu útulku…

VIDEO: Prostřeno!: Ropnı magnát Radim představuje svou "skromnou chatu"

Prostřeno!: Soutěžící Radim představuje svou "skromnou chatu"