Magazin

První školní den princezny Charlotte: V Georgeově škole jí dali slevu!

Roztomilá Lottie, jak prı přezdívá své dcerce Charlotte vévodkyně z Cambridge (37), nastoupila do přípravného ročníku privátní školy. Zatímco Kate Middletonová ve velkı den svého prvorozeného syna před školou kvůli častım nevolnostem v těhotenství chyběla, dcerku už společně se svım manželem Williamem (37) do školy vyprovodila. Pro tuto slavnostní příležitost zvolila vırazné květované šaty značky Michael Kors, které vyjdou na 215 liber (něco málo přes 6 tisíc korun).

Kate po celou dobu držela očividně neklidnou Charlotte za ručičku, zatímco obvykle veselá a rozverná dívenka oděná ve školní uniformě se styděla, schovávala se za maminku a nervózně si pohrávala s culíkem. Ředitelka této soukromé instituce přivítala mezi žáčky ředitelka Helen Haslemová, potřásla si s ní rukou stejně jako před dvěma roky s Georgem, a odvedla novopečenou školačku do třídy 21.

Účet za studia princezničky bude údajně o něco nižší než v případě jejího staršího sourozence, jelikož královská rodina dostala 2% slevu za zapsání druhého potomka. Charlotte zde během vyučování mimo jiné čekají takové předměty jako vıtvarné umění, divadlo, francouzština, hudba, věda, historie, vıpočetní technika a také balet, kterı údajně patří mezi oblíbené předměty malého prince George.

Mezi spolužáky bude Její královská Vısost princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge titulována jako Charlotte Cambridgeová, aby nebyl zbytečně zdůrazňován její královskı původ. Její rodiče se ovšem nemusí bát, že by se malá žákyňka v kolektivu trápila a měla problém do něj zapadnout.

Na rozdíl od George je prı mnohem extrovertnější – jak ostatně často dokazuje na společenskıch akcích. Kromě brášky se navíc na pozemku školy bude potkávat i se sestřenicí Maud (6), vnučkou prince Michaela z Kentu (77).

VIDEO: Těm to sluší! Kate se ukázala na veřejnosti se všemi třemi dětmi

Těm to sluší! Kate se ukázala na veřejnosti se všemi třemi dětmi