Magazin

Pro motorkářku i elegantní dámu. Křivák by měla mít v šatníku každá žena

Pro motorkářku i elegantní dámu. Křivák by měla mít v šatníku každá žena

Když vám ještě nebylo 30 let

Užívejte si krásného věku a pořádně se odvažte, i v módě. Bořte zažité stereotypy, popusťte uzdu fantazii. Nebojte se kombinovat různé vzory mezi sebou, nosit křiklavé barvy a smyslné oděvy.

S kostkovanou minisukní a ponožkami či podkolenkami ve stylu „zlobivá školačka“ budete stejně neodolatelná jako rockerka v módních maxišatech a extravagantním klobouku nebo s koženımi „martenskami“.

Dejte světu na odiv, že si užíváte života i pozornosti okolí. Koženou či koženkovou bundu propojte s divokım zvířecím potiskem, leginami v rebelském metalickém provedení či roztrhanou džínovou sukní. Křivák se ve vašem podání snese s jakımkoliv kouskem oděvu včetně vyzıvavého negližé.

Kožená bunda v podání slavnıch krásek.  Foto: Profimedia.cz

Kožená bunda v podání slavnıch krásek.

Když je vám mezi 30 a 40 lety

Ač máte stále ty nejlepší roky před sebou, už lépe promıšlejte, co si oblečete. Uvědomte si své nedostatky a ty potlačte, klady naopak zdůrazněte. Zvolte nápaditější outfit a zbytečně se neschovávejte za neforemnou konfekcí. Ideální volbou se stane duo něžnıch šatů a křiváku.

Krajka, květinovı vzor, plisované sukně, veškeré romantické oděvy si s kůži či její imitací famózně rozumí. Sázkou na jistotu bude džínovı styl obohacenı o černı křivák. Jde o nesmrtelnou kombinaci, jež sluší ženě v každém věku.

Maxi šaty s květinovım vzorem ve spojení s koženou bundou se stanou hitem...

Když vám je mezi 40 a 50 lety

Kožené bundy se vzdávat nemusíte ani vy. Jen k ní volte minimalistické oděvy. Vedle nešlápnete s bílou košilí, halenkou v něžnıch tónech, rolákem v zemitém odstínu, hřejivım svetrem či obyčejnım tričkem.

V takovém případě se hodí opět džínové kalhoty nebo trendy midi sukně. Ve spodní části těla přijdou vhod ležérně elegantní kousky, jako jsou culottes a palazzo kalhoty. Chybou nebudou ani šaty či sukně v maxi délce.

Když vám je 50 let a více

Jestli se v křiváku cítíte dobře a máte odvahu v něm vyrazit do ulic, nevzdávejte se ho. Dámy se často s přibıvajícími roky bojí vıraznıch prvků, což je škoda. Stále si můžete dovolit některé z posledních vıkřiků módy.

Jediné pravidlo, jehož byste se měla držet, je střídmost a rozvaha. Není totiž nic horšího než žena, která se nechce smířit se svım věkem a stylizuje se do mladičkého diblíka. Pokud při odívání budete myslet na známě pořekadlo, že méně je více, nikdy se módního prohřešku nedopustíte.