Magazin

Policie pátrá po ženě ze Semilska, která se v minulosti pokusila zabít

Policie pátrá po ženě ze Semilska, která se v minulosti pokusila zabít

„Máme vážné obavy o její život, protože se už v minulosti pokusila o sebevraždu a v současné době na tom není psychicky nejlépe,“ přibližuje policejní mluvčí Ivana Baláková a prosí případné svědky o pomoc.

„Můžete-li pomoci ji vypátrat, neprodleně volejte linku 158 nebo kontaktujte kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ zmiňuje Baláková.

Dvaatřicetiletá Alena Poláková žije se svım přítelem v Olešnici na Semilsku v Libereckém kraji. Její zmizení telefonicky oznámil 6. října v podvečer její otec, kterı žije ve středních Čechách a dceři se nemohl od neděle dovolat.

Žena měla na sobě bílou mikinu.
Žena jela červenım vozem.
3 fotografie

„V Olešnici byla naposledy viděna v neděli 4. října odpoledne. Také ji zaznamenala bezpečnostní kamera v Turnově na náměstí v pondělí 5. října kolem půl desáté dopoledne. V té době jela Škodou Felicií červené barvy, kterou jsme 6. října kolem 18. hodiny našli zaparkovanou na lesním parkovišti v katastru obce Olešnice, vzdáleném asi 2 kilometry od místa jejího současného domova poblíž obce Žďársko - Skokovy. Zde její stopa končí,“ říká mluvčí.

Alena Poláková je vysoká přibližně 165 centimetrů. Má štíhlou postavu, modrošedé oči a dlouhé, černé vlasy, které nosí obvykle vyčesané do culíku nebo do drdolu.

Na snímku z bezpečnostní kamery je oblečená do světle šedé mikiny s kapucí a černıch kalhot. Na nohou má bílé sportovní boty a s sebou černı baťůžek.

„Pohřešovaná žena trpí občasnımi depresemi a v minulosti se už pokusila o sebevraždu, proto se její rodina velmi obává o její život,“ dodává Baláková.