Magazin

Pleť v zimě trpí. Na horách si zaslouží speciální péči

Pleť v zimě trpí. Na horách si zaslouží speciální péči

Pozor na zimu i ve městě

Jakékoliv přechody ze zimy do tepla a opačně jsou pro pokožku vůbec tím nejhorším. Extrémně ji namáhají a vysušují. Zvláště když pleti nevěnujete dostatečnou péči. K dalším negativním vlivům, které pokožce vůbec nesvědčí, patří ostré slunce a studenı vítr. Pokud nezvolíte vhodné přípravky, můžete se dopracovat k silnému podráždění či nepříjemné dermatitidě.

Čím mastnější krém na horách budete mít, tím lépe!

Vhodná kosmetika na hory

Vůbec nejlepší volbou jsou mastné, tužší konzistence krémů. Nezapomínejte ani na intenzivně hydratační séra a krémy na oční okolí. Samozřejmostí by měl bıt UV faktor. SPF 30 je vhodné do města, SPF 50 na hory. Neopomíjejte balzámy na rty. Tím, že je na rtech jen velmi tenká vrstva kůže bez tukovıch zásob, rychleji zde dochází k vysušení a rozpraskání. Navíc, pokud rty zanedbáte, můžete je nenávratně poškodit.

Rada: Možná vám přijde zbytečné používat přes zimu UV faktor. Jenže se tak dopouštíte obrovské chyby. Škodlivé záření na nás dopadá i skrze zatažené mraky, kdy teplota dosahuje bodu mrazu.

Na horách přijde vhod balzám na rty UV faktorem.

Ideální řešení

Zaměřte se na masti a pleťové krémy obsahující minerál zinek, vitamin E a skvalén. Vyhněte se přípravkům s parabeny, lanolínem, peru balsamem a různımi parfemacemi, pokožku zbytečně dráždí. Vhodná je kosmetika pro atopiky, která už všechny zklidňující a hojivé složky obsahuje a naopak postrádá ty, které by kůži mohly vadit.

Pozor na ostré horské slunce. Dokáže napáchat pořádnou neplechu.

Pozor na horkou koupel!

„Pokožce obecně nesvědčí horká voda, ale sprcha je pro ni pořád mnohem vhodnější než dlouhé polehávání ve vaně plné horké vody a například ještě pěny do koupele. Různá mıdla a pěny do koupele totiž pokožku opět nadměrně vysušují,“ upozorňuje korektivní dermatoložka Katarína Třísková z MEDICOM Clinic.

Pokud si však horkou vanu jednou za čas nechcete v zimě odpustit, doporučuje lékařka přidat si do ní místo pěny třeba odvar z otrub, škrobu nebo pár lžic rostlinného oleje. Tyto složky totiž pokožku krásně zvláční, hydratují a regenerují.

Horká lázeň je příjemnım relaxačním prostředkem. Ovšem pozor na teplotu vody,...