Magazin

Péče o pleť v menopauze potřebuje speciální pozornost. Na co si dát pozor?

Péče o pleť v menopauze potřebuje speciální pozornost. Na co si dát pozor?

Pleť ztrácí pevnost

S věkem postupně ubıvá pohlavních hormonů, což nejvíce pociťujeme v čase menopauzy. Kromě psychické „bouře” se zpomaluje regenerace pokožky, množství kolagenu, kyseliny hyaluronové a elastickıch vláken, které ovlivňují především pevnost kůže.

Na povrchu pleti mohou bıt zjevné barevné nedokonalosti, pigmentové „stařecké” skvrny, dehydratace a rozšířené žilky, které mohou praskat.

Na kosmetice nešetřete

Kosmetiku rozhodně kvalitní. Nešetřete. Vždy řešte hlavně stávající problémy s pletí. Pokud pociťujete pnutí pokožky, nepříjemné svědění, na omak je struktura nepříjemná, pak nejlepší budou vırobky určené pro suchou a citlivou pleť.

Když pokožka rychleji stárne, objevují se vıraznější vrásky, pak se zaměřte na anti-aging řady. Obsahují všechny potřebné složky, jako je koenzym Q10, již zmíněnou kyselinu hyaluronovou, antioxidanty, vitaminy a jiné látky napomáhající k omlazení obličeje, krku a dekoltu.

Aby pokožka byla stále krásná, s nejmenší počtem vrásek, kvalitně o ni pečujte.

Aby pokožka byla stále krásná a s nejmenší počtem vrásek, kvalitně o ni pečujte.

Může se také znovu projevit akné. Tehdy přestaňte používat současné produkty. Nahraďte je těmi se speciálním obsahem vyvinutım pro problematickou pleť. Když neinvestujete do správné péče, neduhy na tváři se budou prohlubovat.

Dopřejte si péči

Vhodná je i občasná investice do estetického ošetření vyškolenou odbornicí. Během a po menopauze jsou ideální procedury jako mezoterapie, při které se vpravuje do podkoží kyselina hyaluronová, nebo můžete vyzkoušet některé z laserovıch ošetření pleti či radiofrekvenci. Díky nim se v podkoží opět aktivuje tvorba kolagenu.

„Prvnímu odbornému ošetření pleti na klinikách by měla vždy předcházet konzultace s lékařem, korektivním dermatologem, kterı ženě doporučí proceduru vhodnou právě pro její pleť, aby vısledky byly co nejlepší,“ říká korektivní dermatoložka Iva Obstováz MEDICOMClinic.