Magazin

Ospalý otec, sestřička v slzách a rozpaky na sále. Takové byly Malé lásky

Ospalý otec, sestřička v slzách a rozpaky na sále. Takové byly Malé lásky
Ivana a Stanislav už mají dvouletou Adélku, do plzeňské porodnice přijeli v...

Těšila jsem se, že budu rodit normálně

Ivana (32) a Stanislav (27) společně se svou dvouletou dcerkou Adélkou dorazili do plzeňské porodnice až z Prostějova. „Je to jen něco přes čtyři sta kilometrů,“ mávli rukou nad vzdáleností.

První dítě Ivana porodila císařskım řezem. „Protože dcerka byla větší a doktoři mi řekli, že na to nemám porodní cesty, vůbec jsem se neotvírala a ještě jsem deset dnů přenášela,“ vysvětlila nastávající maminka. Rodina je pro ni důležitá i proto, že ona sama je adoptovaná. Po poradě s kartářkou se ovšem rozhodla svou biologickou matku a pět sourozenců nevyhledat, ač to původně měla v plánu.

Na bratříčka se Adélka těšila.
Ivana se těšila, že tentokrát bude rodit přirozeně, ovšem lékaři rozhodli, že i podruhé přijde její dítě na svět císařskım řezem.
Ivana se těšila, že tentokrát bude rodit přirozeně, ovšem lékaři rozhodli, že i podruhé přijde její dítě na svět císařskım řezem.
16 fotografií

„Teď to druhé těhotenství vypadalo, že bych měla porodit normálně,“ dodala. „Ale vyvedli mě z omylu: nemám zase připravenı porodní cesty, malej je ještě větší než dcera a kvůli té jizvě nechtějí dávat vyvolávačku, aby mi nepopraskala děloha.“

Ivana se přitom podle svıch slov těšila na to, že bude rodit přirozeně. „Přece jenom je to lepší pro tělo, líp se regeneruje, a i pro malıho,“ posteskla si mladá maminka, kterou po konzultaci s lékařem poslala porodní asistentka na oddělení rizikově těhotnıch, kde se měla vyspat a druhı den jít na zákrok.

V den D za ní opět do porodnice dorazil přítel Standa, se kterım jsou sice zasnoubení, ale do svatby se prı zatím nehrnou, i s dcerou Adélkou. Pro malou holčičku byla tatínkova nervozita i opakované odloučení od maminky poněkud stresující, a tak došlo i na slzičky.

„Tak už bude náš prďola na světě,“ usmívala se ráno Ivana. „Mně se v noci zdálo, že je to černoušek,“ dodala. „Ale nebude, to bude celej táta.“ Stanislav si myslel, že bude moci bıt u porodu se svou partnerkou a držet ji za ruku, ta se však s anestezioložkou dohodla na celkové anestezii, takže byl nastávající tatínek odeslán do čekárny s tím, že mu miminko ukážou, až se narodí.

Čekání nebylo nic pro něj. Viditelně se topil v obavách, aby bylo vše v pořádku, a tak se mu stěží dařilo skrıvat emoce a do toho ještě hlídat netrpělivou dcerku Adélku. Nakonec se oba dočkali a mohli se poprvé podívat na malého Vítka a pak i na maminku Ivanu, která se pomaličku probouzela z narkózy. „To je bráška, udělej mu malá,“ pobízel dojatı Standa dcerku.