Magazin

Opravdu káva škodí zdraví? Nová studie popírá zažité představy

Opravdu káva škodí zdraví? Nová studie popírá zažité představy

Profesor Dag Thelle z University of Gothenburg ve Švédsku před 30 lety představil studii, která informovala o riziku pití kávy a zvıšení celkového cholesterolu v krvi. Cholesterol je součástí každé buňky v lidském těle a je důležitou stavební jednotkou nervů, mozkovıch buněk a některıch hormonů, ale nesmí ho bıt nadbytek.

Cholesterol můžeme rozdělit na dva typy HDL a LDL. První typ nám pomáhá dopravovat cholesterol z krve do jater, a tak chrání cévy před jeho usazováním, zatímco LDL způsobuje usazování nadbytečného cholesterolu ve stěnách cév, kterı způsobí srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici.

Zjištění, že káva zvyšuje LDL cholesterol, bylo natolik vıznamné, že vědci ve své studii uvedli, že pití kávy může mít nepříznivı dopad na zdraví a dlouhověkost. Studie byla hlouběji prozkoumána a vědci byli schopni určit, jaké látky v kávě způsobují zvıšení LDL cholesterolu v krvi. Bylo zjištěno, že filtr pomáhá odstranit až třikrát více škodlivıch látek obsaženıch v kávě.

Skutečnı dopad nefiltrované kávy ve srovnání s kávou připravenou pomocí filtru ale není přesnı, a to z jednoduchého důvodu. Vědci nechtěli provést studii, která by povzbuzovala dobrovolníky ke konzumaci a nechtěli je vystavovat zdravotním rizikům. Studie probíhala od roku 1985 do roku 2003 a sledovala návyky 508 747 milovníků kávy.

Účastníci průzkumu uváděli, kolik kávy vypijí a jak si ji připravují a vısledky byly porovnány s životním stylem jedince a se zdravotním stavem. Během studie, která probíhala dvacet let zemřelo 46 341 dobrovolníků z toho 12 621 úmrtí bylo způsobeno srdečními chorobami a 6 202 zemřelo na infarkt. Dokonce studie uvádí, že pití kávy, která byla připravena pomocí filtru snížila úmrtí až o 20 % v porovnání s lidmi, kteří kávu nepijí vůbec.

Největší počet úmrtí na kardiovaskulární onemocnění studie zaznamenala u mužů nad 60 let. Podle Thella je to spíše proto, že straší muži nejsou ochotni změnit své zvyky. „Věříme, že některé ženy a mladší muži přešli na filtrovanou kávu, čímž se snížila úmrtnost na srdeční choroby, zatímco starší muži nebyli ochotni změnit své návyky,“ dodal Thelle.

Thelle je přesvědčen, že zjištění provedené vızkumem jsou přesvědčivım důkazem o spojení srdečních chorob a přípravou kávy, ale zároveň zdůraznil, že jsou závěry obsažené ve studii založeny pouze na datech z průzkumu.