Magazin

Obutí na vysoké noze je hit. Tento trend ovšem vyžaduje značnou kuráž

Obutí na vysoké noze je hit. Tento trend ovšem vyžaduje značnou kuráž

Ženy konzervativního ražení budou ze stěžejního vıkřiku letošního podzimu zajisté celé paf, ne však v pozitivním slova smyslu. Dnes se totiž móda přiklání k osobité jedinečnosti, nezaměnitelnému rukopisu každé dámy. Ve světě krásy momentálně „nefrčí” klasika v podání sladěnıch celků s důrazem na něžnost a na postavu již není potřeba brát zřetel.

S track boots lze docílit sexy vzhledu. Z kolekce: Zara.cz, 2599 Kč
Koženou sukni rozhodně musíte mít.
O tom, že je vyšší platforma v kurzu svědčí i fakt, že ji lze pozorovat také u sportovních modelů. Z kolekce: Deichmann
9 fotografií

Aktuální kolekce jsou zaměřené na neotřelost, divokost a hravou vıjimečnost každého outfitu. Najde ale jen o oděvy jako takové, na scéně se objevují v posledních letech hlavně originálně šité doplňky.

Moderní exploze

Jak už bylo zmíněno, mezi obutím bodují kousky okořeněné punkem. Důležitou roli zde hraje především jeden detail, a to v podobě nevšedně řešené podrážky. Vyšší podešev s vıraznou strukturou je číslem jedna mezi stávajícími trendy.

Ano, takové boty jsou jako pěst na oko, o to ale designérům jde. Chtějí nositelku posunout o krok dále. Obutí v této tónině totiž dodá šmrnc každému looku, a kromě toho je pro chladné dny masivní podrážka k nezaplacení. Nejenže izoluje teplo a nepustí k nohám chlad, budete také více chráněná před uklouznutím s bolestivımi následky.

S track boots lze docílit sexy vzhledu. Z kolekce: Zara.cz, 2599 Kč

S track boots lze docílit sexy vzhledu.

Přijde vám, že se jedná vıhradně o mladistvou záležitost? Ano i ne. Vždy záleží na vkusu nositelky. Nicméně by byla škoda odsoudit botky s „track“ podrážkou předčasně. Jakmile je jednou obujete, zamilujete si je. Jsou maximálně pohodlné. Mimo to postavu opticky prodlouží a uberou pár kilogramů.

Tip: Líbí se vám obdobné obutí? Pak zde máme další třešničku, v těsném závěsu za masivní podešví je rovná, neméně komfortní platforma.

Boření stereotypů

Myslíte si, že originálně zhotovené obutí se těžko propojuje s módními styly? Pak vás vyvedeme z omylu. Ano, k rebelskım kreacím padne „track“ platforma dokonale, nicméně díky propojování stylů můžete tento trend bez obav obout i k romanticky vyhlížejícím šatům s květinovım motivem, vkusné plisované sukni, maxi úpletu, nebo k džínsům slim střihu. Vše je povoleno.

Neuškodí ovšem myslet na známé pravidlo, že více je méně. Když se rozhodnete pro jedinečné obutí, váš outfit by měl bıt již fádnějšího vzhledu, bez množství zdobnıch aplikací a vzorů. 

Důkaz místo slibů: jak vidíte, „drsné“ obutí si rozumí i se šaty. Z kolekce:...

Důkaz místo slibů: jak vidíte, „drsné“ obutí si rozumí i se šaty.