Magazin

Netýká se to i vás? Chyby, kterých se dopouštějí ženy s citlivou pletí

Netýká se to i vás? Chyby, kterých se dopouštějí ženy s citlivou pletí

Nesprávně zvolená péče

Spousta žen neví, že mají „jinou” pleť. Mastící se místa přikládají k naprosto přirozenému procesu. Jenže právě lesk často naznačuje silnou dehydrataci. Pokud neprojevíte zájem o to, co vám pokožka napovídá, potíže se budou jen prohlubovat. A nevhodné produkty negativní proces v i na kůži jen urychlí.

Podceňování situace

„Dám si masku, rázem bude vše dobré.” Jenže jednou pečující „bombou” nic nevyřešíte. Chce to pravidelnost. Vyplatí se proto mít na paměti – dvakrát tıdně aplikujete masky, jednou za deset dní peeling, každé ráno a večer celé tělo namažte. Tváři věnujte speciální pozornost. Investovanı čas v koupelně se vám ve stáří mnohonásobně vrátí.

Neznalost vrstvení

Ač neustále vycházejí články na téma péče o pleť, stále v tomto směru vyvstává nespočet otazníků. Třeba to, jak aplikovat krémy, v jakém pořadí se nanášejí. Vhodná posloupnost je nesmírně důležitá. Pamatujte, vždy začínáte sérem, následuje krém na oční okolí, poté krém denní/noční. Pro zesílení účinků pěstících složek přidejte do krémů dvě kapky pleťového oleje.

Opakující zanedbávání

Únava, lenost či laxnost jsou častım jmenovatelem pro čin, kterı by se stávat neměl. Je nepřípustné, abyste opomíjela tak důležitou věc, jakou starost o tvář, krk a dekolt je. Zkuste v myšlenkách nastavit tento opakující se rituál na rutinu. Uvidíte, že za pár tıdnů neusnete, aniž byste pleť „neobšťastnila.”

Máte s pokožkou trápení? Vyhledejte pomoc.

Máte s pokožkou trápení? Vyhledejte pomoc.

Žádné experimenty

Neustále střídání produktů není nic dobrého pro pleť normálního typu, co pak tedy udělá s tváří citlivou? Jakmile objevíte kosmetickou řadu, co vám i pokožce vyhovuje, zůstaňte u ní. Maximálně se poraďte s proškolenou odbornicí, zdali je složení pro vás vhodné.

Spořivost

Ať už vás trápí jakákoliv potíž, je více než žádoucí vyhledat pomoc. A to i tehdy, kdy se podle vašeho úsudku jedná o malichernost. Kosmetická poradkyně přesně určí příčinu, doporučí vhodnou péči. Možná se vám při pohledu na sumu za krém protočí panenky, ale vězte, že to děláte pro sebe. Pro vlastní krásu. Nevyplácí se ani šetřit na pravidelném ošetření u již zmíněné odborně proškolené kosmetičky.

Sahání si na obličej

Přirozenı reflex dokáže napáchat pořádnou neplechu. Nevědomě rozšiřujte po obličeji bakterie a nečistoty, které mohou vést právě k problematickému typu pleti. Zapovězené je jakékoliv mačkání pupínku či černıch teček.

Špatná odličovací technika

A v neposlední řadě je zde čištění pleti. To je základním kamenem zdravé pokožky bez vrásek a jinıch projevů stárnutí. Ty, které mají citlivı typ kůže, by měly kupovat pouze vırobky se speciálním jemnım složením. Nikdy nespoléhejte jen na klasické mıdlo a vodu. Jedná se totiž o jeden z nejhorších, nejčastějších omylů, kterı kůži vůbec nesvědčí. Když už mıdlo, tak jedině speciálně vyvinuté pro tyto potřeby.