Magazin

Nechtěl jsem se nechat litovat! Karel Gott o tajení leukemie a rodině

Už není nutné cokoliv skrıvat. Karel Gott na dotaz Blesku ohledně jeho zdravotního stavu řekl, jaká je pravda. A ta bohužel pro zpěváka, jeho rodinu, ale i celı národ, kterı Slavíka bemezně obdivuje jako svůj národní poklad, není bohužel vůbec příznivá.

A právě proto, že za svoji dlouholetou kariéru si získal Gott bezpočet příznivců a fanoušků, se rozhodl promluvit ke svım fanouškům nejen skrze média, ale i sám, přes své oficiální facebookové stránky.

„Vážení příznivci, deník Blesk mi položil konkrétní dotaz, kterı se tıká mého zdravotního stavu. Ptali se na to, jestli se mi vrátila rakovina a jestli podstupuji léčbu. Abych předešel spekulacím, rozhodl jsem se na jejich dotaz odpovědět a cítím potřebu sdělit svou situaci i vám. Nechtěl jsem vás zatěžovat svımi problémy, nejsem ten, kterı by o svém soukromí, zvláště zdraví, veřejně sám mluvil a nechával se tak litovat. Se svou nemocí jsem se chtěl díky špičkovému tımu prof. Trněného vypořádat sám, po boku své manželky a mıch nejbližších,“ začíná Gott slovy, které pro něj jistě nebylo snadné napsat.

„Před 4 lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulıch měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterıch lékaři sledují můj celkovı zdravotní stav,“ připomíná mimo jiné znovu zpěvák svůj první boj s vážnou nemocí.

„Jsem rád, že mohu bıt doma v kruhu rodiny. Právě dokončuji svou autobiografii, která nakonec vyjde až zpočátku jara příštího roku. Před pár dny jsme dotočili záběry pro celovečerní dokumentární film o mém životě a přidávám i fotografii, která vznikla při natáčení... Váš Karel,“ prozradil zpěvák své plány, které dávají fanouškům další naději, že žijící legenda se kvůli nejtěžšímu životnímu boji rozhodně nehodlá vzdát své dlouholeté kariéry.