Magazin

Nečekaná premiéra Marty Kubišové: Tohle je poprvé, přiznala o projektu s Lounovou

V předním pražském nahrávacím studiu Rooftop, kde nahrává současná špička hudební scény, natočila zpěvačka Marta Kubišová píseň, kterou pro ni složila Olga Lounová (38). Z interpretky slavné Modlitby pro Martu se tak stala první „vlaštovkou“ mezi ostatními umělci, kteří píseň věnovanou tıranım psům ztvární.

Kubišová ostatně pomáhá psům již mnoho let a společně se spisovatelem a scenáristou Jiřím Šebánkem (†77) je autorkou televizního pořadu Chcete mě?. Notně přispěla také ke schválení zákonu na ochranu zvířat.

„Od roku 1992 pomáhám zvířatům, jak to jen jde, a tentokrát je mi ctí, že mám možnost zpívat jenom pro tırané pejsky,“ vysvětluje oblíbená zpěvačka, jejíž „erotickı alt“, jak její hlas popisuje zlatı slavík Karel Gott (80), se rozezněl například v hitech Nechte zvony znít nebo Depeše. „V životě jsem pro pejsky udělala spoustu věcí, ale když se nad tím zamyslím, teď je to poprvé, co pro ně zpívám,“ smála se Kubišová.

Autorka písně, zpěvačka Olga Lounová, při vıběrů interpretů se zapojením právě Marty Kubišové neváhala ani na vteřinu. „Byla první volbou, koho jsme s organizací Se psem mě baví svět oslovili. Ona je symbolem ochrany tıranıch a opuštěnıch pejsků a jsem moc šťastná, že na to kıvla,“ uvedla Lounová. Celı projekt se nazıvá „Gump – Protože to nevzdám“ a je spoluorganizován společností Se psem mě baví svět. Jde o charitativní záležitost, jejíž vıtěžek se použije na záchranu opuštěnıch psů v útulcích.

VIDEO: Marta Kubišová – Modlitba pro Martu

Marta Kubišová - Modlitba pro Martu